powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Zapisy na lutowe warsztaty Grupy Otwartej WTP

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na zajęcia z Krzysztofem Szczepańczykiem, który poprowadzi warsztat z wykorzystaniem elementów klasycznej pantomimy oraz kompozycji scen zbiorowych.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi elementami techniki pantomimy klasycznej i rozgrzewki pantomimicznej wypracowanej przez Henryka Tomaszewskiego i jego zespół. W elementarnych zadaniach aktorskich wykorzystane zostaną m.in.:

1. Klasyczne ćwiczenia z rozgrzewki pantomimicznej - inspirowanej zajęciami plastyki ruchu.

2. Tok i impuls - co to jest, czym to się od siebie różni oraz jak to wykorzystać w teatrze pantomimy.

3. Izolacje - wnikliwa praca precyzująca dokładność ruchu w różnych jego zakresach.

4. Kontrapunkt, napięcie, rozluźnienie - czyli zasady m.in. powiększenia gestu, reakcji na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne.

5. Iluzja - technika kreowania wyimaginowanej rzeczywistości.

Zajęcia prowadziły będą do przygotowania grupowych scen teatralnych, w których wykorzystane zostaną nabyte umiejętności.

Intensywność zajęć dopasowana będzie do możliwości fizycznych i aktorskich grupy.

Trening i rozgrzewka są dość wymagającymi fizycznie elementami zajęć, dlatego prosimy o przygotowanie wygodnego stroju do ćwiczeń i zabraniu ze są wody.

Warsztaty będą odbywały się we wtorki i czwartki w godz. 18:00-20:00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16). Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i informacje: pio.soroka@gmail.com

Jeśli nie czujesz się sportowcem i boisz się, że nie dasz rady, nie przejmuj się. Przyjdź i sprawdź. Nie oceniaj. AKTOREM MOŻE BYĆ KAŻDY! Liczą się chęci.

Warsztaty są częścią projektu Akcja: EDUKACJA 3.0 i są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.