powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Poznań. "Zrobie co zechce" Porywaczy w Katowicach i Wrocławiu

Teatr Porywacze Ciał zaprasza na prezentacje spektaklu "Zrobie co zechce" według tekstu Macieja Adamczyka, w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka, które odbędą się podczas XIII Katowickiego Karnawału Komedii 25 stycznia o godz. 18 w Teatrze Korez oraz 1 lutego o godz. 19 we wrocławskim Imparcie.

Spektakl jest finalistą konkursu Best Off 2019, wygrał zeszłoroczną edycję Sceny Letniej w Łodzi, oraz brał udział w programie Teatr Polska 2019. Był prezentowany w Teatrze Ósmego Dnia, podczas festiwali teatralnych "Klamra" w Toruniu, "Pestka" w Jelenie Górze, "FunFest" w Bielsku-Białej, podczas Zamojskiego Lata Teatralnego, w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Spektakl "Zrobie co zechce" wszędzie jest wspaniale i owacyjnie przyjmowany.

Teatr Porywacze Ciał to wielokrotnie nagradzany, profesjonalny teatr prywatny, który istnieje od 1992 roku. Tworzą go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy również piszą i reżyserują swoje spektakle, prezentowane potem na najważniejszych scenach i festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

"Cudowny, mądry i prześmiewczy spektakl, w którym ludowa poetyka łączy się z awangardowym rytmem, a pozorna banalność z filozoficzną głębią."

"Postaci Adamczyka i Pawłowskiej niczym kanoniczni Gogo i Didi mają groteskowy sznyt i śmieszą do łez, ale zabawa jest tylko maską tego, co bardziej przestrasza niż bawi."

"Aktorzy Teatru Porywacze Ciał w nieustannym kontakcie z widzem, prowadzą brawurową grę. Z łatwością rozkładają go na łopatki, by w poczuciu mocy przystawić mu do twarzy lustro. W kilka sekund potrafią sprowadzić spektakl z drogi komedii w kierunku szerokich pasm aluzji i ciekawych tradycji teatralnych. Od lat na tym budują swoją teatralną markę"