powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kurs bezsłownej improwizacji teatralnej

Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy od lutego rozpoczyna dwa kursy improwizacji teatralnej w oparciu o bezsłowne sposoby narracji.

Oprócz klasycznych zasad improwizacji oraz podstaw aktorstwa i pantomimy, poznamy reguły, którymi rządzi się improwizacja pozasłowna.

Nauczymy się wybierać tematy i opowiadać historie, które lepiej i pełniej funkcjonują w języku gestów i symboli.

Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części: techniczną i twórczą. Podczas pierwszej z nich będziemy pracować nad niezbędnikiem improwizatora, czyli nad podstawowymi zasadami wypowiedzi ciała w teatrze fizycznym. Zapoznamy się z elementami techniki teatru pantomimy i fundamentami sztuki aktorskiej.

Podczas drugiej skupimy się na wybranych formatach, ucząc się opowiadania historii obrazem. Poszukamy ruchów, które staną się nośnikami treści, będziemy odkrywać relacje, jakie łączą nas z partnerami. Skupimy się na dramaturgii krótkich form improwizowanych.

Kurs na poziomi 0 jest skierowany do osób niezwiązanych z teatrem improwizowanym lub pantomimą. Zajęcia będą odbywały się w soboty (8.02; 22.02; 29.02; 7.03; 14.03; 21.03) w godzinach: 11.00 - 15.00.

Kurs na poziomie 1 skierowany jest do wszystkich, którzy mieli już jakieś doświadczenia pantomimą lub teatrem improwizowanym. Zajęcia będą odbywały we wtorki (11.02; 18.02; 25.02; 3.03; 10.03; 17.03) w godzinach: 18.00 - 22.00.

Zwieńczeniem kursu będzie pokaz przed publicznością!

Na zajęcia zapraszamy do siedziby Warszawskiego Centrum Pantomimy

przy ul. Kasprzaka 22.

zapisy i informacje: paulina@mimowie.pl

lub pod numerem telefonu: 796 369 739

Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji na: https://www.mimowie.pl/kurs-bezs322ownej-improwizacji.html

Paulina Staniaszek

OD 2016 aktorka Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy. Regularnie uczęszcza do Studia Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka, ma też za sobą sześć edycji Letniej Szkoły Współczesnej Pantomimy ucząc się u takich artystów jak: Lionel Menard, Wolfram von Bodecker, Alexander Neander, Bartłomiej Ostapczuk, Ng Shiu Hei Larry, Evgeny Kozlov, Sara Mangano, Pierre Yves Massip, Anton Adasinky, Mai Rojas, Adi Weinberg-Prejna, Cat Gerrard. Od 2012 roku w zespole warszawskiego Teatru Kontrapunkt - jednego z najstarszych, działajacych teatrów offowych w Warszawie. Od 2016 roku współtworzy zespół Sceny Plastycznej KUL Leszka Mądzika. Prowadzi warsztaty pantomimy skupiając się na pracy grupowej i aktorskiej, podczas których kładzie duży nacisk na wszystko to, co poza i przed słowem.

Autorka cyklu warsztatów Improwizacji pozasłownej (ImproMime) oraz pracy z maskami.