powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Nowy dyrektor ds. kulturalnych w CSK

Prof. Mariusz Drzewiński został w dniu dzisiejszym powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. kulturalnych w Centrum Spotkania Kultur. Dotychczasowy dyrektor Artur Tyszkiewicz pozostaje w CSK jako konsultant ds. teatralnych.

- Podjęte wcześniej zobowiązania zawodowe w Warszawie oraz uciążliwość ciągłych podróży od Lublina spowodowały konieczność zmiany formuły mojej współpracy z CSK. Dalej będę działał na rzecz Centrum, od teraz jako konsultant ds. teatralnych - powiedział Artur Tyszkiewicz.

Profesor Mariusz Drzewiński urodził się w 1959 r. w Lublinie. W latach 1979-1983 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. Mieczysława Hermana. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. W 2004 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego sztuk plastycznych w zakresie malarstwa na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2009 do 2016 roku pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie. W pracy artystycznej skupia się na działalności w zakresie malarstwa i rysunku.

Od dziś łączy obowiązki wykładowcy na UMCS oraz zastępcy dyrektora ds. kulturalnych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.