powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Edukacja w TR Warszawa

TR Warszawa przedstawia program wydarzeń edukacyjnych towarzyszących spektaklom w nadchodzących miesiącach.

TR BEZ BARIER to program skierowany do osób z niepełnosprawnością sensoryczną, dzięki któremu widzki i widzowie z niepełnosprawnością sensoryczną mogą bez przeszkód uczestniczyć w spektaklu. W ramach programu, 19 stycznia 2020 roku zapraszamy na warsztaty do przedstawienia RECHNITZ. OPERA - ANIOŁ ZAGŁADY w reżyserii Katarzyny Kalwat, które rozpoczną się o godz. 14:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. Zajęcia odbywają się w scenografii do spektaklu i połączone są z dyskusją i zajęciami performatywnymi związanymi z tematyką przedstawienia. Warsztaty poprowadzi aktor i pedagog teatru, Jakub Snochowski. Tego samego dnia podczas spektaklu o godz. 16:00, dla osób niewidomych oraz niedowidzących czytana będzie na żywo audiodeskrypcja, czyli opis tego, co dzieje się na scenie, zaś dla osób niesłyszących wyświetlone zostaną polskie napisy.

Kolejnym spektaklem, który udostępniony zostanie dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu z udogodnieniami, będzie KALIFORNIA/GRACE SLICK w reż. René Pollescha. Warsztaty w ramach programu TR BEZ BARIER, które poprowadzi Jakub Snochowski, rozpoczną się o 9 lutego 2020 roku o godz. 14:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8, zaś na spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zapraszamy o godz. 16:00.

MAMA, TATA DO TEATRU

W styczniu i lutym 2020 roku powrócą także odbywające się podczas wybranych spektakli TR Warszawa warsztaty MAMA, TATA DO TEATRU, skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zajęcia poprowadzą pedagożki teatru w oparciu o karty gry MAŁY TR, stworzone w 2018 roku przez zespół edukacji TR Warszawa. Dzięki grze mali widzowie i widzki poznają podstawowe pojęcia związane z teatrem i uczą się, jak "wiedzę o teatrze" wykorzystać podczas zabaw w domu.

Pierwsze warsztaty odbędą się już 19 stycznia 2020 roku do spektaklu RECHNITZ. OPERA - ANIOŁ ZAGŁADY w reż. Katarzyny Kalwat. Podczas zajęć pt. "Za sceną!" uczestnicy i uczestniczki wraz z pedagożką teatru poznają świat teatru, który mieści się za sceną. Dzieci będą miały okazję wspólnie stworzyć przestrzeń garderoby i odkryć magię teatralnego kostiumu.

Kolejne warsztaty odbędą się 9 lutego 2020 roku do spektaklu KALIFORNIA/GRACE SLICK w reż. René Pollescha. Zajęcia "Nad sceną!" poświęcone będą elementom świetlnym i dźwiękowi. Dzieci poznają sposoby na twórcze wykorzystanie narzędzi pracy reżyserek i reżyserów oraz techniczek i techników pracujących w teatrze. W ramach zajęć uczestniczki i uczestnicy wspólnie stworzą własne aranżacje świetlne i dźwiękowe.

Mali widzowie i widzki będą mogli także wziąć udział w zajęciach "Na scenie!", przygotowanych do spektaklu CZĄSTKI KOBIETY w reż. Kornéla Mundruczó, które odbędą się 29 marca 2020 roku. W czasie warsztatów teatralnych uczestnicy i uczestniczki porozmawiają o tym, co dzieje się na scenie podczas przedstawienia. Dzieci wraz z pedagożką teatru poszukają przedmiotów, które można zobaczyć na scenie, spróbują wcielić się w role aktorek i aktorów oraz zaimprowizują scenę teatralną z wymyślonymi przez nich samych postaciami.

WARSZTATY OTWARTE

Publiczność chętną do poszerzenia wiedzy na temat oglądanych spektakli zapraszamy na bezpłatne WARSZTATY OTWARTE, towarzyszące przedstawieniom: KALIFORNIA/GRACE SLICK w reż. René Pollescha 8 lutego 2020 roku o godz. 16:00 oraz FANTAZJA w reż. Anny Karasińskiej 15 lutego 2020 roku, również o godz. 16:00.

Szczegółowe informacje dotyczące naszych działań edukacyjnych znajdą Państwo na stronie: http://trwarszawa.pl/edukacja/.