powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Strach" ponownie w TR Warszawa

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na scenę TR Warszawa/Marszałkowska 8 powróci "Strach" w reżyserii Małgorzaty Wdowik.

Spektakl czerpie inspiracje z klasycznego kina grozy, jednocześnie kreując własny, niepowtarzalny świat, w którym pierwotne lęki spotykają się z najnowszymi technologiami. Dzięki nowatorskiemu użyciu dźwięku widz może zanurzyć się w świecie sennego koszmaru wykreowanego na scenie.

"Strach" to próba dotarcia do źródeł naszych własnych lęków. Twórcy i twórczynie szukają ich w opowieściach ludowych i popkulturowych, we wspomnieniach rodzinnych i doświadczeniach politycznych. Budują z nich rzeczywistość między fantazją a snem, w której najważniejsza staje się walka o swój strach.

Spektakl jest efektem kolektywnej pracy zespołu, w którego skład weszli: Małgorzata Wdowik (reżyseria), Robert Bolesto (autor tekstu), Joanna Ostrowska (dramaturgia), Tomasz Mróz (scenografia), Dominika Olszowy (kostiumy i wideo), Katarzyna Szczerba (reżyseria dźwięku), Aleksandr Prowaliński (reżyseria światła), Malwina Szumacher (asystentka reżyserki), Małgorzata Nawrocka (asystentka scenografa), Krzysztof Bagiński (operator zdjęć wideo), Ramona Nagabczyńska (konsultacja choreograficzna), Karolina Gębska (inspicjentka), Katarzyna Białach (kierowniczka produkcji) oraz aktorki i aktorzy - Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Piotr Trojan i Agnieszka Żulewska.

Premiera spektaklu odbyła się 28 kwietnia 2018 roku na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8. Najbliższe pokazy "Strachu" odbędą się 10 i 11 stycznia o godzinie 19:00 oraz 12 stycznia o godzinie 16:00.