powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wkrótce X Festiwal Oper Barokowych

Spektakle operowe, recitale i koncerty gwiazd światowego formatu. 22 lutego rozpocznie się jubileuszowy X Festiwal Oper Barokowych organizowany przez Warszawską Operę Kameralną. Potrwa do 5 kwietnia.

Cykliczna impreza na przestrzeni lat wyewoluowała do zakrojonej na szeroką skalę prezentacji piękna oraz różnorodności muzyki Baroku we wszystkich jej odsłonach i stała się jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali na muzycznej mapie Polski.

Festiwal otworzy koncert w Zamku Królewskim w Warszawie słynnego Ensemble 1756 Salzburg - grupy uznawanej za jedną z czołowych na świecie orkiestr grających na instrumentach dawnych. W programie jubileuszowej edycji Festiwalu Oper Barokowych nie zabraknie oczywiście oper.

21 marca w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej odbędzie się planowana z ogromnym rozmachem premiera dzieła francuskiego kompozytora Jean-Philippe'a Rameau "Castor et Pollux". Za inscenizację spektaklu odpowiedzialny jest tandem włoskich realizatorów - Deda Christina Colonna (reżyseria i choreografia) oraz Francesco Vitali (scenografia i kostiumy) - ten sam, który stoi za sensacyjną i obsypaną nagrodami premierą opery "Armide". Kto nie widział - nic straconego! Cztery spektakle "Armide" zaplanowano w ramach X Festiwalu Oper Barokowych na przełomie lutego i marca.

Pochwałą ludzkiego głosu będzie recital zjawiskowej niemieckiej sopranistki Simone Kermes, która wraz z orkiestrą Amici Veneziani wykona cykl arii i pieśni o miłości.

Novum Festiwalu jest przetworzenie muzyki barokowej na język jazzu. Fakt, że wraz z MACV - Zespołem Instrumentów Dawnych WOK zagra trio Andrzeja Jagodzińskiego staje się samoistnym gwarantem artyzmu, nowoczesności i sukcesu.

Muzyka Baroku, to brawurowe interpretacje odwołujące się do wirtuozerii, wrażliwości i improwizatorskiego kunsztu solistów, a festiwalowym koncertem odwołującym się do tych cech będzie koncert wirtuoza lutni, Krzysztofa Meisingera i jego projektu Vivaldissimo.

Organizatorzy przygotowali też między innymi koncert edukacyjny "Alleluja i do przodu", czyli utrzymane w konwencji Speaking concert spotkanie z arcydziełem Jerzego Fryderyka Haendla - "Mesjaszem". Poprowadzi je kierownik muzyczny MACV Marcin Sompoliński.

Finał X Festiwalu Oper Barokowych to kolejne spektakularne przedsięwzięcie, czyli wykonanie Pasji wg św. Jana, Jana Sebastiana Bacha.

***

INFORMACJA / REZERWACJA BILETÓW

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

tel. +48 22 625 75 10

tickets@operakameralna.pl

http://bilety.operakameralna.pl

KASA TEATRU / SPRZEDAŻ BILETÓW

00-145 Warszawa, al. Solidarności 76b

od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-19.00

oraz soboty i niedziele w dniu spektaklu od godziny 16.00

tel. +48 22 831 22 40