powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Premiera "Świństwa" i cztery inne tytuły w Teatrze Nowym

Intensywny początek roku w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. 12 stycznia teatr zaprasza na pierwszą premierę w tym roku - "Świństwo" na podstawie tekstu Marie Darrieussecq w reżyserii Błażeja Peszka

Krakowski Teatr Nowy Proxima rok rozpoczął od pokazu spektaklu "Było sobie życie" w reżyserii Piotra Siekluckiego, niezwykłej lekcji anatomii, biologii i psychologii! Na scenie pojawiają się nie tylko najważniejsze organy i narządy, ale również silne emocje z których każda chce dojść do głosu. Przewodnikiem po ludzkim ciele jest ekscentryczny profesor łączący w sobie pasję biologia i dociekliwość filozofa w którego wciela się Tomasz Schimscheiner. Spektakl został zakwalifikowany do 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

W połowie miesiąca teatr zaprasza na pierwszą premierę w tym roku - "Świństwo" na podstawie tekstu Marie Darrieussecq w reżyserii Błażeja Peszka. Powieść francuskiej autorki uznana została za jeden z najważniejszych tekstów literatury feministycznej, który na nowo zostaje odczytany przez twórców spektaklu. Stawiają oni pytania o granice i ich przekraczanie, kobiecość, człowieczeństwo i zwierzęcość. Na scenie pojawią się: Katarzyna Krzanowska, Aleksandra Nowosadko, Jan Peszek, Radosław Lis, Mateusz Lisiecki oraz Andrzej Michalski.

Następnie na scenę powrócą dwa tytuły, które cieszą się niezwykłą popularnością: "Dług" Jana Klaty z Małgorzatą Gorol, Moniką Frajczyk, Bartoszem Bielenią oraz Marcinem Czarnikiem, a także "Wiedźmin. Turbolechita" w którego wciela się Juliusz Chrząstowski i który podejmuje walkę z narodowościowymi mitami i stereotypami.

Styczeń w Teatrze Nowym Proxima zakończy się pokazami "Króla Maciusia Pierwszego" na podstawie tekstu Janusza Korczaka. To niezwykłe widowisko przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych widzów, którzy w teatrze szukają prawdziwych teatralnych uniesień. Spektakl dzięki swojej oprawie wizualnej, muzycznej i tanecznej im to gwarantuje.

"Było sobie życie" - 5 stycznia, godz. 11:00

"Świństwo" - 12-13 stycznia, godz. 19:15 PREMIERA

"Dług" - 15-16 stycznia, godz. 18:00

"Wiedźmin. Turbolechita" - 19, 21 stycznia, godz. 19:15

"Król Maciuś Pierwszy" - 25 stycznia, godz. 18:00, 26 stycznia, godz. 11:00

Bilety: https://bilety.teatrnowy.com.pl/