powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. 31. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu ogłasza 31. edycję Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Celem Konkursu jest pozyskanie i nagrodzenie nowych, wartościowych tekstów dramatycznych kierowanych do dzieci i młodzieży, przeznaczonych dla scen teatralnych (dramatycznych, lalkowych, innych).

Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ma charakter otwarty, skierowany jest do osób pełnoletnich zainteresowanych dramaturgią dla młodych odbiorców i odbiorczyń.

Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 15 000 zł.

Wybrane utwory spośród docenionych w Konkursie zostaną opublikowane w 47. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, a informacje o wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych utworach zostaną opublikowane w katalogu nowesztuki.pl. Wyróżniających się autorów i autorki zaprosimy do udziału w spotkaniu dramatopisarskim.

Termin nadsyłania prac upływa 27 marca 2020 roku.

REGULAMIN KONKURSU: https://bit.ly/2s3jkof

---

Pierwszy Konkurs (w formule zamkniętej) został ogłoszony w roku 1986. Od czwartej edycji Konkurs ma charakter otwarty. W 2019 roku w konkursie brało udział 161 sztuk. Laureatami 30. edycji Konkursu byli: Andrzej Błażewicz, Marta Guśniowska, Kuba Kapral, Michał Kaźmierczak, Magdalena Mrozińska, Kamila Oleksiak-Czerwińska, Marcin Teodorczyk.

Teksty opublikowane w Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży są promowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu na wydarzeniach teatralnych w Polsce i zagranicą.

Dzięki publikacji konkursowe sztuki pojawiały się m.in na deskach Białostockiego Teatru Lalek, Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Teatru Animacji w Poznaniu,Teatru Baj Pomorski w Toruniu, Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej, Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatru Współczesny w Szczecinie czy Wrocławskiego Teatru Lalek.

Dodatkowo, w roku 2019 na podstawie dwóch tekstów nagrodzonych we wcześniejszych edycjach Konkursu Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zrealizowała dwie produkcje spektakli telewizyjnych w ramach cyklu Teatroteka Młodego Człowieka.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie nowesztuki.pl oraz

csdpoznan.pl.

Kontakt:

Joanna Żygowska

kierowniczka Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej

jzygowska@csdpoznan.pl | tel.: 61 646 44 75, 535 353 106

sekretariat Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

sekretariat@csdpoznan.pl | 61 64 64 470