powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ruda Śląska. "Gita story..." w MCKu

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty zaprasza 13 stycznia na spektakl "Gita story. Śląska komedia muzyczna" w reż. Zbigniewa Stryja

Bynek to szczery, dobry ślonski synek. Zdzich, choć przybył z Łodzi, pracuje razem z Bynkiem, przyjaźnią się i rozmawiają wiele o życiu, w tym oczywiście - a jakże - o kobietach! Suwnicowo Gita wpadła Zdzichowi fest w łoko ale czy chłopak spoza Śląska ma u niej szanse? I czy intencje Zdzicha są naprawdę szczere? Gita także szuka miłości, pod czujnym okiem kamratek z placu - Lusi i Kristy. No i jest jeszcze ojciec Kogo on widziałby u boku swoij jedynej cery? Hanysa ze Rudy czy hoteloka z Łodzi? Warto dodać, że w rozwiązaniu tych wszystkich trudnych dylematów ważną rolę odegra stracony lać. Zwłaszcza, że nawet na Janasa nie do sie kupić nowych!

Zapraszamy na pełną humoru śląską komedię muzyczną w reżyserii i według scenariusza Zbigniewa Stryja - popularnego aktora, reżysera, autora wierszy, piosenek i sztuk teatralnych. To ciepła, swojska opowieść o Śląsku, jego mieszkańcach i wartościach, opowiedziana przezabawnymi dialogami i piosenkami śląsko - polskimi. Zapraszamy na widownię - pomóżcie Gicie odnaleźć lać ... no i właściwego szaca!

***

Tekst i reżyseria: Zbigniew Stryj

Kompozycje muzyczne: Grzegorz Spyra, Bogdan Kisiel

Kostiumy: Dorota Zeliszek

Kierownictwo muzyczne: Marzena Mikuła-Drabek

Korepetycje wokalne: Martyna Kubiak

Ruch sceniczny: Dorota Furmaniuk

Inspicjent/koordynator: Weronika Skalska

Prapremiera: 5 października 2019, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty

Występują: Anna Białoń, Jolanta Niestrój-Malisz, Nina Siwy, Jakub Podgórski, Zbigniew Stryj, Jan Woldan