powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Sylwester w operze, teatrze i plenerowy

Słuchając koncertu "Rozśpiewane ulice świata" w Operze i Filharmonii Podlaskiej, oglądając spektakl "Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym lub bawiąc się na miejskim sylwestrze w centrum Białegostoku z Sarsą - tak przywitają Nowy 2020 Rok niektórzy mieszkańcy miasta.

Bilety na dwa koncerty w operze i jeden sylwestrowy spektakl w teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku są wyprzedane - informują te placówki.

Ci, którzy wybiorą się do Opery i Filharmonii Podlaskiej pożegnają stary i przywitają Nowy Rok słuchając piosenek z najsłynniejszych oper i musicali.

"Przed nami szalona, muzyczna eskapada najbardziej muzycznymi ulicami świata. Odwiedzimy nowojorskie Upper West Side (>>West Side Story<<) i Broadway (>>Funny Girl<<), będziemy w gwarnym Los Angeles (>>La La Land<<) czy roztańczonym Chicago (>>Chicago<<). Zobaczymy Londyn dziewiętnastowieczny (>>Jekyll & Hyde<<), edwardiański (>>My Fair Lady<<) i międzywojenny (>>Panowie w cylindrach<<)" - podaje opera zapraszając na koncerty. Orkiestrą będzie dyrygował Mirosław Jacek Błaszczyk, koncert reżyseruje Jakub Szydłowski.

Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki pokaże farsę "Wszystko w rodzinie" autorstwa Raya Conneya (reżyseria: Witold Mazurkiewicz). Akcja dzieje się w realiach szpitala, w środowisku lekarzy i pielęgniarek. Główny bohater sztuki - doktor Dawid Mortimore - dowiaduje się po osiemnastu latach, że ma dziecko, o którego istnieniu nie wiedział.

Martyna Faustyna Zaniewska z Teatru Dramatycznego poinformowała PAP, że bilety są wyprzedane. Teatr zaprasza jednak widzów, którzy od wtorkowego popołudnia będą przychodzili kupować bilety na spektakle w styczniu czy lutym, bo będą mogli dostać w kasie teatru najnowszą broszurę, wydaną z okazji 75-lecia teatru.

W wydawnictwie znajdą historię teatru napisaną przez dyrektora Archiwum Państwowego w Białymstoku Marka Kietlińskiego, historyczne zdjęcia i dokumenty.

O 21.30 na Rynku Kościuszki rozpocznie się natomiast Sylwester Miejski. Gwiazdą wieczoru będzie Sarsa. Przed nią wystąpi Marta Gałuszewska.