Warszawa. W styczniu 2020 roku nie wyjdziemy z teatru

Nowy Rok warto powitać w teatrze. Na styczeń zaplanowano tyle premier, że możecie mieć niemały problem z wyborem spektaklu.

«Wybraliśmy dla Was najciekawsze premiery stycznia. Co będzie grane?

MALINA [na zdjęciu]

"Czym jest dzisiaj rytuał? Jak prawidłowo rozciągać psoas - mięsień duszy? Jak siedzieć? Jak leżeć? Jak oddychać?" Na te i inne pytania poznamy odpowiedź w czasie spektaklu, koncertu i sesji medytacyjnej w jednym. Wśród twórczyń przedstawienia jest m.in.: Maniucha Bikont, Anka Herbut, Karolina Kraczkowska i Marta Malikowska. Teatr Studio. Premiera 7 stycznia.

*

"ATRAKCYJNA WDOWA"

Olgę Bończyk, Katarzynę Żak i Anetę Todorczuk zobaczymy w słodko-gorzej komedii muzycznej. Oparta na prawdziwej historii opowieść zaczyna się, gdy 50-letnia Bobby traci swojego wieloletniego męża. Co będzie potem? Zobaczcie sami. Teatr Komedia. Premiera 3 stycznia.

*

"KOBIETA, KTÓRA UGOTOWAŁA MĘŻA"

"Kobieta, która ugotowała męża" to z kolei opowieść o miłosnym trójkącie i sztuce kłamstwa. "Pełen zabawnych dialogów, przedstawia relacje na linii mąż-żona, żona-kochanka, kochanka-mąż. Tu pytania żony miksują się z kipiącymi kłamstwami męża, a domysły kochanki przypiekają jego ego. Wszystko to w smacznej oprawie z pobudzającą zmysły grą aktorską" - zachęcają do odwiedzin przedstawiciele Kamienicy. W obsadzie znalazły się same znane i lubiane gwiazdy: Dorota Chotecka, Marta Chodorowska/ Michalina Sosna i Jacek Lenartowicz gwarantują nam dobrą zabawę. Teatr Kamienica. Premiera 16 stycznia.

*

"POLICJA. NOC ZATRACENIA"

Polecamy spektakl na podstawie dramatów Sławomira Mrożka (Policja) i Andrzeja Saramonowicza (Noc zatracenia). Znajdą się więc w nim zarówno odwołania do sławnego tekstu, jak i elementy współczesności. Na scenie zobaczymy Katarzynę Kwiatkowską oraz aktorów Teatru Montownia: Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego. Teatr Polonia. Premiera 18 stycznia.

*

"KUCHNIA CAROLINE"

Tytułowa Caroline to gwiazda telewizyjnego programu kulinarnego. Z pozoru wydaje się, że kobieta ma wszystko - kochającego męża, wspaniałego syna, piękną posiadłość i świetną pracę. Szybko okaże się jednak, że to tylko pozory. W obsadzie znalazła się Vanessa Aleksander, Katarzyna Dąbrowska, Monika Krzywkowska, Szymon Mysłakowski, Konrad Szymański oraz Andrzej Zieliński. Teatr Współczesny. Premiera 18 stycznia.

*

"MARIA DE BUENOS AIRES"

"Zimą czeka nas prawdziwa feeria rytmu, zmysłowego tańca, rozedrganych emocji i ludzkich słabości przełożona na nuty i frazy" - zapewniają twórcy przedstawienia. Za sceniczną oprawę spektaklu odpowiadać będą Michał Znaniecki (reżyseria) i Luigi Scoglio (scenografia). Warszawska Opera Kameralna. Premiera 18 stycznia.

*

"CZARNO TO WIDZĘ - CZYLI WYMIESZANI POSORTOWANI"

To komedia o tym co nas współcześnie łączy, a co dzieli. W rolach głównych m.in. Ewa Kasprzyk, Katarzyna Glinka, Patricia Kazadi, Piotr Zelt, Stefano Terrazzino i Bartosz Obuchowicz. Domu Kultury Świt. Premiera 24 stycznia.

*

"CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOANNO?"

W spektaklu "Czy umiesz gwizdać, Joanno?" bohaterowie zadają sobie jedno pytanie: czy można umówić się na przyjaźń? Odpowiedź może was zaskoczyć. W rolach głównych zobaczymy Annę Przygodę i Tomasza Kowola. Och-Teatr. Premiera 27 stycznia

*

"NIESTETY, TO NIE TY"

To recital Ewy Konstancji Bułhak, aktorki Teatru Narodowego w Warszawie. "Artystka zaprasza nas do świata Ejmi, głównej bohaterki przedstawienia - dziewczyny, kobiety, matki i córki zarazem" - zachęca Roma. Teatr Muzyczny Roma. Premiera 25 stycznia.

*

"FIZYCY"

W zakładzie dla obłąkanych, który prowadzi kontrowersyjna pani doktor, w tajemniczych okolicznościach ginie jedna z pielęgniarek. A to dopiero początek zaskakujących zdarzeń. W obsadzie m.in. Ina Maria Krawczyk, Natalia Jędruś, Sebastian Figat i Bartosz Bednarski. Teatr Collegium Nobilium. Premiera 27 stycznia.

*

"CZŁOWIEK Z LA MANCHY"

Teatr Dramatyczny zaprasza na "piękną i ponadczasową opowieść o sile słowa, która przemienia marzenia w rzeczywistość". Na scenie zobaczymy m.in. Modest Ruciński i Krzysztof Szczepaniak. Teatr Dramatyczny. Premiera 31 stycznia.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego