powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Powszechny otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze

Teatr Powszechny w Warszawie otrzymał Nagrodę Złote Wachlarze w kategorii "instytucja" za - jak brzmi uzasadnienie - "włączanie sztuki do dyskursu na temat migracji i włączanie migrantów w kulturę".

Organizatorem konkursu jest Krajowe Biuro Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) w Warszawie, będącej agendą ONZ i wiodącą instytucją międzyrządową działającą w dziedzinie migracji. W skład IOM wchodzą 173 państwa członkowskie, w tym Polska.

Celem konkursu jest wyróżnienie Osoby oraz Instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje, budowania dobrych praktyk

w zakresie zarządzania migracjami lub wspierania integracji migrantów w Polsce.

Gratulujemy innym nagrodzonym w tym roku Złotymi Wachlarzami: Izabeli Czerniejewskiej (specjalistce ds. edukacji uczniów z doświadczeniem migracyjnym, koordynatorce projektów w Migrant Info Point w Poznaniu, członkini zespołu ds. polityki równości i różnorodności w Poznaniu), a także Leyli Elsanovej (edukatorce i mentorce kulturowej związanej z Fundacją Ocalenie i Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie), która wystąpiła w spektaklu "Uchodźczynie" w reż. Katarzyny Szyngiery, prezentowanym w czerwcu na scenie Teatru Powszechnego.

Więcej informacji o Konkursie i laureatach: http://www.złotewachlarze.pl/.

Zespół Teatru Powszechnego w Warszawie