Śląskie. Śpiewajmy wspólnie kolędy. Przegląd koncertów w regionie

Chcecie poczuć atmosferę świąt? Wybierzecie się do teatru na wspólne kolędowanie z aktorami!

«W Teatrze Śląskim w Katowicach takie przedświąteczne spotkania są organizowane z inicjatywy aktorki Bogumiły Murzyńskiej już od ćwierćwiecza. Podczas nich aktorzy wraz z widzami kolędują i składają sobie życzenia. Artyści na ten szczególny dzień nie tylko przygotowują bożonarodzeniową poezję i śpiewają kolędy, ale i prowadzą zbiórkę na Dom Dziecka. W tym roku spotkanie zaplanowano w niedzielę o godz. 12. Wstęp wolny.

Tego samego dnia, również w południe, kolędować będą aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu. I zapraszają oczywiście na to śpiewanie widzów. Za całość odpowiedzialny będzie Przemysław Kania. Pojawi się też stoisko przygotowane przez Sosnowieckie Hospicjum, gdzie każdy będzie mógł zakupić ozdoby świąteczne, a tym samym wesprzeć działalność tej placówki. Wstęp wolny.

Świąteczne pieśni zabrzmią też w Operze Śląskiej w Bytomiu - i to nie raz. Choć nie będzie to raczej swobodne kolędowanie, ale zaplanowany koncert "Kolędy świata". Wystąpią: Chór Opery Śląskiej, Chór Dziecięcy Opery Śląskiej oraz Orkiestra Opery Śląskiej. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe z całego świata. Można się wybrać na to wydarzenie 26 grudnia, a potem 28 grudnia i 5 stycznia. Bilety: 15-80 zł.

Posłuchać kolęd będzie też można w innych instytucjach czy klubach. Bielski Miejski Dom Kultury im. Kubiszowej zaprasza dziś o godz. 17 na Święta z Hollywoodzką Szkołą Śpiewu - kolędy zaśpiewają uczniowie i trenerzy tej szkoły, wstęp wolny. Jutro zespół śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia wystąpi w NOSPR z ambitnym programem "W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia" (godz. 19.30). W niedzielę klub Scena za Szybą w Katowicach organizuje koncert świąteczny "Kolędy serca" w jazzowych aranżacjach. Początek o godz. 16, bilety 25 zł.

Z kolei w czwartek (26 grudnia) w Teatrze im. Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się "Rodzinne Spotkanie Świąteczne" wypełnione wspólnym śpiewaniem kolęd, refleksją nad świętami, rozmowami i programem artystycznym. Początek o godz. 16, bilety od 20 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego