powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Rusza zbiórka na manifesty 3kolektywu

3kolektyw realizuje projekt, którego założeniem jest wystawienie manifestów związanych z tematami ekologii, zdrowia i feminizmu. Trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl.

Nazywamy się 3kolektyw i jesteśmy grupą czworga artystów i artystek, które połączyła chęć tworzenia teatru odpowiedzialnego społecznie.

Obecnie pracujemy nad projektem, w którym trzy zespoły teatralne zmierzą się z tekstami manifestów i każdy przedstawi sceniczną wypowiedź na ich temat. Przez tydzień będziemy pracować nad spektaklami, z których każdy będzie trwał około dwudziestu minut. Każda z premier będzie okazją nie tylko do zmierzenia się z istotnymi dla nas kwestiami społecznymi, ale również zestawieniem różnych strategii teatralnych.

Sięgamy po współczesne manifesty związane z ekologią, zdrowiem i feminizmem. Od stycznia do marca 2020 roku weźmiemy na warsztat trzy manifesty - "Deklarację rebelii" Extinction Rebellion, "Polska to chory kraj" Okręgowej Izby Lekarskiej oraz "Manifest feministyczny na XXI wiek" opublikowany przez Inicjatywę 8 Marca. Co miesiąc będziemy proponować trzy spektakle, w trzy miesiące oferując dziewięć produkcji. Po każdej z premier odbędzie się rozmowa z publicznością dotycząca manifestów oraz samych działań scenicznych. W tygodniach poprzedzających każde z wydarzeń odbędą się spotkania ze specjalistami i specjalistkami dziedzin, których tematy bierzemy na warsztat.

Inicjatywę można wesprzeć poprzez platformę crowdfundingową zrzutka.pl (link do zbiórki poniżej).