powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Guliwer przyłączył się do akcji Ocalania Świątecznych Drzewek

W związku ze zbliżającymi się Świętami Teatr Guliwer podjął działania proekologiczne, których celem jest odwrócenie losu drzewek choinkowych i ograniczenie wycinki drzew z przeznaczeniem na "świąteczną choinkę".

Co roku ponad 5 mln choinek wycinanych jest na święta Bożego Narodzenia, tylko po to, aby na kilka chwil zagościły w naszych domach. Dzięki współpracy z WypożyczalniaCHOINEK.eu wszystkie choinki, które zamieszkały w Teatrze na czas Świat są wypożyczone i bezpiecznie wrócą do domu. Teatr jako miejska instytucja kultury poprzez własne działania na rzecz ochrony środowiska zachęca swoich widzów do ratowania drzewek choinkowych i wypożyczania lub kupowania choinek w doniczce. W Teatrze znajdziemy informację, gdzie można wypożyczyć choinkę i jak się nią opiekować, żeby cieszyć się jej obecnością podczas Świąt.

"Czasem spektakl to zbyt mało, zwłaszcza kiedy można zmieniać świat. Ocalmy wspólnie kilka choinek" - mówi Robert Jarosz, reżyser spektaklu "Choinka" i z-ca dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Guliwer. W historii spisanej przez Andersena tytułowa choinka przemija. Jeśli możemy - odmieńmy los choinek.

"Choinka"

Hans Christian Andersen

Przekład: Bogusława Sochańska

Reżyseria: Robert Jarosz

Scenografia: Mária Bačová

Muzyka: Hipolit Woźniak

Pedagog teatru: Justyna Czarnota

Występują : Georgi Angiełow, Milena Kranik, Hipolit Woźniak

Choinka już od pierwszych chwil życia fantazjowała o swoim przeznaczeniu. Kim będę? - pytała leśne zwierzęta. Domem dla ptaków? Masztem okrętów? Co mnie spotka i czego doświadczę? Czy spotka mnie szczęście? W historii spisanej przez Hansa Christiana Andersena szczęście Choinki spełnia się w czasie wieczoru wigilijnego, w spotkaniu z dziećmi i z tajemniczym Klumpe-Dumpe. Spektakl w żywym planie z udziałem lalek oraz muzyką na żywo.

Przedstawienie dla dzieci od lat 3.

Teatr Lalek Guliwer/Scena Liliput

Ul. Różana 16/Mokotów