powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. 8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

Podczas 8. Międzynarodowego Festiwal Tańca Współczesnego przez trzy festiwalowe wieczory na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie zobaczymy choreografie w wykonaniu ponad 30 artystów - poinformował Radosław Lubiak z MIK. Początek festiwalu - we wtorek.

Od 17 do 19 grudnia w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego (8. Warsaw Dance Days) w Mazowieckim Instytucie Kultury pokazane zostaną współczesne choreografie w wykonaniu ponad 30 artystów tańca, m.in. z Austrii, Hiszpanii, Polski, Szwajcarii, Szwecji i Ukrainy.

Jak informują organizatorzy, "formuła Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego (Warsaw Dance Days) jest w całości poświęcona młodym adeptom sztuki tańca: uczniom, studentom i absolwentom szkół baletowych, wydziałów tańca i choreografii z Polski i krajów ościennych".

We wtorek widzowie obejrzeć będą mogli "Over Ground" w chor. Katarzyny Grabińskiej w wykonaniu artystów Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz spektakl "coś pomiędzy" w chor. Joanny Drabik.

W środę w MIK zostaną pokazane: "Group Piece Number 1" w chor. Marceli Lopez Morales w wykonaniu artystów z międzynarodowego projektu ARTIL, spektakl "Oxygen" w chor. Magdaleny Jelonek w wykonaniu studentek Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, "Czerwone trzewiki" w chor. Sylwii Nosarzewskiej oraz przedstawienie "Arche" w chor. i wykonaniu Danuty Korbal, Szymona Obolewicza, Julii Podgórskiej, Alicji Wójtowiec i Zuzanny Zwolińskiej (studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu).

Ostatniego dnia festiwalu (19 grudnia) zobaczyć będzie można: spektakl "Biegnący" w chor. Zuzanny Kasprzyk (studenci Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi), "We read you" w chor. i wykonaniu studentki Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Olgi Bury, "marne próby" w chor. i wykonaniu Agnieszki Kramarz, "Lazarki" w reż. Jana Saraty oraz przedstawienie "IUMI" wg konceptu i w wykonaniu Matildy Bilberg i Jenny Hendry.

Dyrektor artystyczną festiwalu jest prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Aleksandra Dziurosz.

Organizatorami 8. Warsaw Dance Days są Mazowiecki Instytut Kultury, Stowarzyszenie Strefa Otwarta oraz Aleksandra Dziurosz Brand.