Koszalin. "Wigilia Pani Skurcz" na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Bałtycki Teatr Dramatyczny podsumował sobotni finał akcji charytatywnej. Wiemy, jak± kwot± zasili konto hospicjum, które otacza opiek± najmłodszych pacjentów.

«Inicjatywa ta wpisała się w akcję charytatywną pod nazwą "#kaszanka 2.0", której pierwszą edycję rok temu zainicjowali koszykarz Marcin Gortat i dziennikarz Paweł Żuchowski, waszyngtoński korespondent RMF FM. Sobotniej premierze spektaklu "Wigilia Pani Skurcz" w Bałtyckim Teatrze Dramatyzmu towarzyszył świąteczny kiermasz. Dochód z obu wydarzeń zasili konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Ile udało się zebrać?

- Z wielką radością, szczęściem i uśmiechem na ustach podaję te liczby - mówi Tomasz Ogonowski, autor tekstu "Wigilii Pani Skurcz" i jeden z inicjatorów akcji "#kaszanka BTD". - W kasie teatru stała puszka, do której widzowie wpłacili 348 złotych i grosz. Podczas kiermaszu i licytacji w dniu premiery zebrano 5 tysięcy 281 złotych. Z dystrybucji zaproszeń na premierę "Wigilii Pani Skurcz" zebraliśmy 10 tysięcy 560 złotych. Razem zebraliśmy 16189 zł i grosz. Jesteście państwo wielcy!

Jeśli masz ochotę wesprzeć akcję, a nie mogłeś tego zrobić w sobotę, do 31 grudnia możesz wpłacić datek bezpośrednio na konto Hospicjum - w tytule przelewu wpisz #kaszanka BTD.

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, nr konta: 67 1090 1711 oooo 00013154 0669. O wynikach tej ostatniej zbiórki BTD poinformuje na początku stycznia.

Spektakl "Wigilia Pani Skurcz" w tym miesiącu będzie można zobaczyć jeszcze w sobotę, 21 grudnia o godz. 16. Bilety w cenie 16-18 zł. Warto zadbać o nie wcześniej!»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego