powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Przygotowania do koncertów świąteczno-noworocznych

W bieżącym tygodniu w Operze Nova przeplatają się próby zespołów artystycznych do przygotowywanych edycji koncertów: sylwestrowo-noworocznych i kolędowych.

Dziś (9 grudnia) z artystami spotyka się reżyser "sylwestrów", Sebastian Gonciarz, który te okazjonalne produkcje realizuje od 2009 r. Do dyspozycji ma 19 solistów, Chór, Balet i Orkiestrę. A jaki ma pomysł na najbliższą serię ośmiu wystrzałowych wieczorów (28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020)? Nikt z realizatorów nie chce za dużo zdradzić, ale pojawiają się słowa-tropy: Rio - Moskwa. Specjalne aranże przygotowuje sześciu muzyków Orkiestrą Opery Nova dyrygować będzie Maciej Figas. Bilety tradycyjnie rozeszły się " w ciemno" w ciągu dwu pierwszych dni sprzedaży w październiku br. Od 27 grudnia do nabycia będą "wejściówki" - na miejsca stojące.

We wtorek (10 grudnia) Chór i Orkiestrę przejmuje Bohdan Jarmołowicz, dyrygent i aranżer wszystkich utworów które wykonaną podczas odświętnych koncertów pn. "Tryumfy Króla Niebieskiego" 4 i 5 stycznia 2020 r. Jego różnorodne zainteresowania muzyczne obejmują również jazz, musical, pop i kolędy. Te właśnie niezwykłe pieśni, które są niezbywalnym elementem polskiej tradycji oraz europejskie kolędy i najlepsze polskie piosenki o tematyce świątecznej i zimowej przedstawione zostaną przed doborowe grono zaproszonych wykonawców: Henryka Miśkiewicza - saksofonistę, legendę polskiej muzyki, Dorotę Miśkiewicz - wokalistkę jazzową, Jolantę Wagner solistkę Opery Nova, Jacka Zielińskiego, który ma trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Towarzyszyć im będą Chór i Orkiestra Opery Nova. Usłyszymy 30 utworów; kolędować będziemy "operowo i jazzowo" w nastrojowej oprawie scenograficznej.

***

Realizatorzy koncertu:

przygotowanie chóru - Henryk Wierzchoń

choreografia - Iwona Runowska

scenografia - Mariusz Napierała

kostiumy - Monika Ostrowska

reżyseria oraz reżyseria świateł - Sebastian Gonciarz

projekcje multimedialne - Grzegorz Skroński i Marek Nowak