Konflikt w Teatrze im. Sewruka w Elblągu

21-11-2013
26-02-2014
Siedler: Rozpocząłem pewne procesy i trzeba je kontynuować
- Straszenie, że będę zwalniać jest bezpodstawne. A pragnę zauważyć, że to ja przez pewną grupę osób zostałem w pewnym sensie zwolniony. Czy ktoś pójdzie do tej anonimowej grupy z pytaniem czy będą zwalniali następnych? - rozmowa z Mirosławem Siedlerem, nowym/starym dyrektorem Teatru im. Sewruka w Elblągu.
05-02-2014
Co kryje prawda?
W Elblągu miały niedawno miejsce wydarzenia, które skłaniają do poważnej i raczej pesymistycznej refleksji nad tym, jaki standard w polityce kulturalnej gwarantują w istocie procedury konkursowe. Te nieliczne, które od czasu do czasu mają miejsce - pisze Michał Centkowski.
04-02-2014
Elbląg. Mirosław Siedler znowu dyrektorem Teatru im. Sewruka
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował we wtorek o powołaniu Mirosława Siedlera na stanowisko dyrektora teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Siedler kierował tym teatrem w poprzednich sezonach artystycznych.
28-01-2014
Elbląg. Siedler ponownie dyrektorem?
Mirosław Siedler ma duże szanse, aby ponownie objąć fotel dyrektora elbląskiego teatru. Zdaniem komisji konkursowej Siedler najlepiej zaprezentował się na przesłuchaniach kandydatów. Ostateczną decyzję podejmie zarząd województwa.
25-01-2014
Elbląg. Siedler najlepszym kandydatem na dyrektora
Za nami kolejny etap konkursu na dyrektora elbląskiego teatru. Komisja, która obradowała w Olsztynie uznała, że najlepszym kandydatem na to stanowisko jest Mirosław Siedler.
27-11-2013
Elbląg. Siedler wystartuje w konkursie na dyrektora
Zarząd Województwa zmienia zdanie. Będzie konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Mirosław Siedler, któremu kadencja kończy się w grudniu, zapowiedział, że wystartuje w konkursie.
26-11-2013
Elbląg. Oświadczenie dyrektora Teatru im. Sewruka
Dyrekcja Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oświadcza, że w dniu wczorajszym z doniesień prasowych zamieszczonych przez Elbląską Gazetę Internetową portel, dowiedzieliśmy się o planowanym przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego konkursie na stanowisko dyrektora.
25-11-2013
Elbląg. Będzie konkurs na dyrektora Teatru Sewruka
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował w poniedziałek o ogłoszeniu otwartego konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 stycznia - poinformował Urząd Marszałkowski.
21-11-2013
Demokracja pozorowana
- Oto teraz, gdy już doskonale wiadomo, że i tak do końca roku nie udałoby się przeprowadzić procedury konkursowej w trybie przewidzianym ustawą, nagle dowiadujemy się z mediów lokalnych, że choć opinie wciąż nie spłynęły, to jednak pan Siedler zostanie zapewne dyrektorem, bo taką wolę wyrażają władze województwa - Michał Centkowski komentuje proces wyboru dyrektora elbląskiego teatru.
21-11-2013
Elbląg. Mirosław Siedler nadal dyrektorem Teatru Sewruka?
Marszałek Jacek Protas nadal nie podjął decyzji w sprawie powołania na stanowisko dyrektora Teatru im. Sewruka Mirosława Siedlera. Powołanie miałoby się odbyć bez konkursu, czemu przeciwstawia się część pracowników Teatru. Marszałek czeka nadal na opinie.
28-10-2013
Życie, życie jest nowelą
"Nie będzie konkursu, bo dyrektorzy są dobrzy" - stwierdziła z wdziękiem pewna pani z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, po raz kolejny obnażając bolesne niezrozumienie dla podstawowych założeń demokratycznych mechanizmów, jakie winny dominować w państwie prawa - pisze dla e-teatru Michał Centkowski.
12-10-2013
Oświadczenie Krzysztofa Grabowskiego
W nawiązaniu do wypowiedzi Mirosława Siedlera, dyrektora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, oświadczam, że nie jestem autorem anonimowych listów, które mówią o panującej w teatrze sytuacji.
11-10-2013
Dyrektor Siedler: Wiem, kto jest autorem tego listu
Anonimowe listy przeciwko dyrektorowi teatru wywołały medialną burzę. Zarzuty pod adresem Mirosława Siedlera są poważne. - Jestem pewny, że autorem listu jest były aktor tego teatru Krzysztof Grabowski, który został przeze mnie zwolniony 2 lata temu. Można to traktować jako pewien rodzaj zemsty, odwetu, być może są pracownicy w teatrze, którzy nie zgadzają się z działalnością teatru. Święci są tylko w niebie - komentuje sprawę Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Sewruka w Elblągu.
10-10-2013
Elbląg. Straszą i zmuszają do lojalki
List o mobbingu w elbląskim teatrze trafił do mediów i urzędu marszałkowskiego. Nie wiadomo kto jest autorem, ale pracownicy teatru potwierdzają, że atmosfera jest bardzo zła - pisze Grzegorz Szaro w Gazecie Wyborczej - Elbląg.
10-10-2013
Kwiat paproci
Nie wiem, kiedy teatr w Elblągu "rozkwitł", w jaką noc świętojańską opromienił Polskę i kontynent swoim blaskiem. Wiem za to, że ktoś tu chce ministra i nas wpuścić w niezłe maliny - pisze Paweł Soszyński w dwutygodniku.com.
09-10-2013
Elbląg. Drugi list do ministra kultury
Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, nie skrywający się pod anonimowym pismem, zupełnie inaczej, podpisany z imienia, nazwiska i piastowanej funkcji, pragnie zapewnić, że skierowane do Pana Ministra pismo z dnia 07.10.2013. roku, jest manipulacją odbiegającą od stanu rzeczywistego.
09-10-2013
Elbląg. Mobbing i nepotyzm w Teatrze Sewruka?
Część pracowników elbląskiego teatru zarzuca swojemu dyrektorowi mobbing i nepotyzm. Skarżą się do ministra kultury i domagają ogłoszenia konkursu, który wyłoni nowego szefa. Rzecznik teatru: - To paszkwil i manipulacja.
09-10-2013
Elbląg. Pismo aktorów Teatru Sewruka do marszałka
Zwracamy się z gorącą prośbą o interwencję, która pozwoli na spokojne i merytoryczne rozwiązanie problemów naszego teatru oraz zatrzyma eskalację szantaży i gróźb ze strony dyrekcji - piszą aktorzy do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
09-10-2013
Kto chce usunąć ze sceny dyrektora?
Do ministra kultury Bogdan Zdrojewskiego skierowano dwa listy dotyczące Mirosława Siedlera, dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W jednym twierdzi się, że w placówce jest konflikt, dochodzi do przypadków nepotyzmu, zastraszania i nękania psychicznego pracowników. Z kolei w drugim wychwala obecnego dyrektora, jako tego, który doprowadził do rozkwitu instytucji. Cóż to za dramat rozgrywa się za kulisami elbląskiego teatru? - zastanawia się Natasza Jatczyńska w Dzienniku Elbląskim.
07-10-2013
Elbląg. List zespołu aktorskiego Teatru im. Sewruka do ministra kultury
Chcielibyśmy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie przedłużeniem kontraktu obecnemu dyrektorowi Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu z pominięciem procedury konkursowej przewidzianej w "Ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej" - piszą elbląscy aktorzy do ministra Bogdana Zdrojewskiego.