Warszawa. "Berek" z Żydowskiego, paryskie show w Polskim

7 grudnia w Nowym Świecie Muzyki odbędzie się premiera spektaklu "Berek" w reż. Mai Kleczewskiej, 8 grudnia w Teatrze Polskim będzie można zobaczyć musical "Paris! The Show".

«"Berek" w Teatrze Żydowskim

Bohaterem nowego spektaklu Mai Kleczewskiej (reżyseria) i Łukasza Chotkowskiego (dramaturgia) jest Berek Joselewicz, który podczas insurekcji kościuszkowskiej zorganizował zwartą formację zbrojną tworzoną przez Żydów. Twórcy, korzystając z materiałów dokumentalnych, chcą przedstawić widzom "panoramę zbrojnej walki Żydów o wolność Polski na przestrzeni wieków". Spektakl zobaczymy w przestrzeni galeryjnej zaprojektowanej przez Zbigniewa Liberę w Nowym Świecie Muzyki (ul. Nowy Świat 63). Tak jak w galerii sztuki widzowie sami decydują, kiedy opuszczą salę i które fragmenty historii chcą zobaczyć. "Naszym zamysłem było, aby widz indywidualnie poddał się wpływom aktorów, nowych mediów i muzyki współczesnej. Widzowie i aktorzy tworzą nowe ciało społeczne, nowy synkretyzm, nowy świat" - wyjaśnia Maja Kleczewska.

"Berek" to czwarta po "Dybuku", "Golemie" i "Malowanym ptaku" premiera Mai Kleczewskiej i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim. Wystąpią: MARCIN BŁASZAK, EWA DĄBROWSKA, JOANNA PRZYBYŁOWSKA, HENRYK RAJFER, RAFAŁ RUTOWICZ, WANDA SIEMASZKO, PIOTR SIERECKI, BARBARA SZELIGA, GOŁDA TENCER, JERZY WALCZAK, MAREK WĘGLARSKI. Tegoroczne spektakle: 7 grudnia, godz. 19 i 20.30 (spektakle premierowe), 8 grudnia godz. 18 i 19.30,10 grudnia godz. 19 i 20.30, 11 grudnia godz. 19 i 20.30 oraz 12 grudnia godz. 19 i 20.30.

*

"Paris! The Show" w Teatrze Polskim

Musical, w którym usłyszymy francuskie szlagiery, m.in. Edith Piaf, Charles'a Aznavoura, Jacques'a Brela. "Paris! The Show" to spektakl, który ma przenieść widzów w świat paryskich scen muzycznych i kabaretów dzielnicy Montmartre. Musical przygotował i wyreżyserował Gil Marsalla, autor i twórca spektaklu "Piaf! The Show", który był wystawiany kilkakrotnie w Polsce i w ponad 50 krajach na całym świecie. Gwiazdą "Paris! The Show" jest Annę Carrere, znana polskiej publiczności z kreacji Edith Piaf w "Piaf! The Show". Podczas spektaklu usłyszymy jej interpretację zarówno piosenek Edith Piaf, jak też innych francuskich szlagierów, wykonywanych w duecie z Jules'em Grisonem, wcielającym się w rolę Charles'a Aznavoura. Towarzyszyć im będzie Stephanie Impoco.

W programie musicalu zawartych jest 30 najbardziej znanych piosenek największych artystów sceny francuskiej, takich jak Charles Aznavour, Jacques Brel, Maurice Chevalier, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Josephine Baker, Yves Montand i wspominana już Edith Piaf. Trójce wokalistów na scenie towarzyszyć będą zespół muzyczny i tancerze. Spektakl będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim w niedzielę 8 grudnia o godz. 17 i 20. 30. Bilety: 95 zł, 130 zł, 160 zł, 180 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego