powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Radom. Niecodzienne czytanie Gombrowicza

9 grudnia Teatr Powszechny zaprasza na czytanie "Dzienników" Gombrowicza. Czytać będą: Aleksandra Bogulewska, Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Joanna Jędrejek, Joanna Zagórska, Rafał Iwański, Piotr Kondrat, Daniel Mosior, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda. Reżyseria Paweł Sala.

Czytanie "Dzienników" odbędzie się w różnych miejscach Teatru Powszechnego i weźmie w nim udział dziesięcioro aktorów - 9 osób czytających zaprezentuje jeden rok z "Dzienników" począwszy od roku 1953, aż po rok 1961, a przewodnikiem dla publiczności będzie Fuks z "Kosmosu", który będzie dzielił publiczność na grupy i rozprowadzał ich po różnych latach. Każdy będzie mógł przystanąć i posłuchać tam, gdzie ma ochotę. Zachęcamy do nagrywania telefonem poszczególnych aktorów, dzięki czemu powstanie całościowa dokumentacja z tego niecodziennego wydarzenia!

Paweł Sala - absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor wielu filmów dokumentalnych, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. W 2006 wyreżyserował Heroinę Tomasza Piątka na Scenie Studio Teatru Narodowego w Warszawie. Jego pierwszym filmem fabularnym był nakręcony w 2010 Matka Teresa od kotów (był również autorem scenariusza i współproducentem), za który otrzymał m.in. Paszport "Polityki" (2010), Nagrodę im. Stanisława Różewicza Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" za reżyserię (2010), Nagrodę TVP Kultura Gwarancja Kultury (2011), Nagrodę Złotego Dzika na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (2011), Nagrodę specjalną jury Tarnowskiej Nagrody Filmowej za najlepszy debiut (2011).

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszym wyjątkowym spotkaniu: 9 grudnia godz. 18.00, różne miejsca teatru

WSTĘP BEZPŁATNY

Cykl "Czytamy Gombrowicza" realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom