powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Grudniowe wydarzenia w Teatrze Słowackiego

Już jutro, 5 grudnia podsumowanie cyklu spotkań dla szkół średnich "Klub Wyspiańskiego" (https://teatrwkrakowie.pl/klub-wyspianskiego), w ramach którego uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach teatralnych.

W sezonie 2018/2019 w warsztatach grupowych wzięło udział 240 osób, a w spotkaniach z twórcami i rozmowach po spektaklach: "Lalka", "Hamlet", "W ogień" i "Stary Testament-reanimacja" łącznie 2000 osób z krakowskich liceów.

W piątek, 6 grudnia o godzinie 10:00 spektakl "Smok!" zostanie pokazany w wersji z tłumaczeniem na język migowy, z audiodeskrypcją i napisami. Spektakl będzie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez małopolski oddział PFRON.

Natomiast w niedzielę 15 grudnia ponownie zostanie opuszczony żyrandol nad widownią dużej sceny naszego Teatru. W godzinach 12.00-15.00 Teatr będzie otwarty dla publiczności, a każdy chętny będzie mógł wkręcić swoją żarówkę i posłać swoje życzenie do teatralnego nieba. Informacja dla mediów i foto/ wideo - opuszczanie można sfotografować/ nagrać około 11:00, w wciąganie żyrandola po 15:00.

Żyrandol, który będzie można podziwiać z bliska liczy 124 żarówki o mocy 40W, ma 3,5 m średnicy i waży prawie 800 kg! Czas opuszczania to 2h, a ok. 4h potrzebujemy, żeby podnieść go znowu pod sufit. Żarówki wymieniane są co 2-3 lata i fakt ten dokumentowany jest za pomocą karteczki przyczepianej do żyrandola, gdzie wpisujemy datę ostatniej wymiany oświetlenia.