powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokaz spektaklu "Wojenka" w Dorożkarni

9 grudnia o godz. 19.00 w Domu Kultury Dorożkarnia odbędzie się pokaz spektaklu "Wojenka" w reż. Bartosza Mazura.

Wojna się skończyła... a wojenkę urządzamy sobie sami. Czym się różnią, a co je łączy?

On i Ona mają swoją rzeczywistość. Nieidealną, ale ich własną. Chociaż... czy na pewno własną? Czy przeszłość może decydować o ich teraźniejszości? Co z nią zrobić gdy staje się nieproszonym gościem?

"Wojenka" to spektakl korzystający z rozmaitych narzędzi wyrazu. Tu wojenka codziennego życia przegląda się w zwierciadle prawdziwej wojny przy pomocy tekstu, ruchu i muzyki. Tu wojenka przeziera ze współczesnego tekstu scenariusza, a wojna wybrzmiewa w tradycyjnych polskich, piosenkach zaaranżowanych na kwartet smyczkowy. Dwie, pozornie odległe przestrzenie, przeplatają się między sobą i dają o sobie znać dzięki plastyce obrazu i ruchu.

Spektakl muzyczny pt. "Wojenka" powstał przy aktywnym udziale mokotowskiej młodzieży i w wyniku wielu procesów twórczych. Od nauki, przez improwizację aż do prób wzajemnego oddziaływania na scenie. Młodzież doświadczyła wielu godzin pracy scenicznej pod okiem zawodowych artystów, aby w końcu stanąć z nimi na scenie i wspólnie, jako partnerzy, przedstawić sztukę teatralną.

Twórcy: Bartosz Mazur - reżyseria, przygotowanie aktorskie młodzieży

Marcin Zdunik Cellist - aranżacje muzyczne na kwartet smyczkowy, kompozycje i przygotowanie muzyczne młodzieży

Żaneta Sławińska - przygotowanie wokalne młodzieży

Paulina Szczęsna - przygotowanie ruchowe młodzieży

Maciek Papierski - scenariusz

Występują:

Ona - Ola Marysia Kowalczyk

On - Łukasz Zubrzycki

Aktorzy: Sara Banaszkiewicz, Karolina Traczyk, Maja Rusinowicz, Klaudia Poteracka , Oliwia Pietrucha, Agnieszka Kowalska, Ala Rasztawicka, Żaneta Sławińska

Muzycy: skrzypce Daniel Dziatkowiak, skrzypce Maja Chlebicka, altówka Mieszko Baszczak, wiolonczela Antek Wojciechowski

Wstęp wolny.

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Miłosz Górecki zapraszają na spektakl. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.