powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "Dobrze się kłamie" w Teatrze Studio Buffo

Spektakl "Dobrze się kłamie", dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, wyreżyserował w stołecznym Teatrze Studio Buffo aktor i reżyser Marcin Hycnar. Premiera komediodramatu - w czwartek.

Adaptację oraz tłumaczenie scenariusza filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovese przygotował Bartosz Wierzbięta - autor dowcipnych dialogów, m.in. w "Shreku" i "Pingwinach z Madagaskaru".

Spektakl "Dobrze się kłamie", dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, wyreżyserował Marcin Hycnar. "To pełne wrażliwości i nastrojowości połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzone w duchu oczyszczającego oraz błyskotliwego dialogu" - napisano na stronie teatru.

"Producenci komediowych hitów >>Boeing Boeing<<, >>Imię<<, >>Ludzie inteligentni<< sięgają po przebój kinowy >>Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie<<. Ten obsypanym nagrodami kameralny komediodramat jest jednym z największych sukcesów komercyjnych 2016 roku" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Akcja spektaklu opowiada o grupie przyjaciół, która co jakiś czas spotyka się na kolacji. "Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni..." - napisano na stronie teatru.

"Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i sms-y? Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami. W towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać. Komu "ściemnianie" wyjdzie na dobre, a kto całkowicie się pogrąży?" - czytamy w zapowiedzi.

Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Martyna Kander.

Występują: Olga Bołądź, Katarzyna Kwiatkowska, Anita Sokołowska, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć,Bartłomiej Topa/ Przemysław Sadowski, Wojciech Zieliński.

Premiera "Dobrze się kłamie" - 5 grudnia o godz. 20 w Teatrze Studio Buffo. Kolejne przedstawienia - 6-8 i 30-31 grudnia br.