powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Mikołaj z Laponii w Operze

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii i zarazem Prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego - Andrzeja Parafiniuka. Jest to już jego siódma wizyta. Tradycyjnie będzie to pierwsza niedziela grudnia.

Dzięki współpracy z Fundacją "Rodziny Czarneckich", która opiekuje się dziećmi z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności ruchowej w tym roku w Operze zagoszczą również podopieczni Fundacji z miejscowości położonych niedaleko Białegostoku. Dzięki zaangażowaniu podlaskich przedsiębiorców, łącznie ponad 700 dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję bezpośredniego spotkania z Mikołajem, otrzymania od niego prezentu oraz uczestniczenia w przygotowanym dla nich wyjątkowym przedstawieniu, które odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

W przedstawienie zaangażowały się Opera i Filharmonia Podlaska oraz studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.