powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Radom. Czytanie dramatu "Absynt" Magdy Fertacz

Teatr Powszechny zapraszamy na kolejny wieczór z dramatem współczesnym. Będzie to już ostatnie w tym roku spotkanie i kolejne wielkie wyzwanie dla aktorów amatorów, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego, ale zarazem bardzo ciekawego i przyjemnego zadania.

Tym razem Aktorzy Amatorzy pod okiem reżysera Michała Pabiana zaprezentują tekst Magdy Fertacz "ABSYNT".

"Absynt" to współczesna opowieść o młodej kobiecie, rozpaczliwie buntującej się przeciwko rzeczywistości zdominowanej przez wyścig szczurów i odmawiającej udziału w rodzinnej hipokryzji. Sztuka jest przejmująca w swej trafnej diagnozie kryzysu rodziny, zaniku tożsamości, mechanicznym powtarzaniu podpatrzonych wzorców, myśleniu narzuconymi stereotypami. Siłą dramatu jest ostrość, z jaką krytykuje oparte na pozorach, konformizmie i hipokryzji związki międzyludzkie.

"Absynt" został przetłumaczony na wiele języków, wystawiony był między innymi w Teatrze Pozoriszte Lutaka w Mostarze, w Teatrze Tmuna w Tel Avivie, w Teatrze Observatorija w Rydze oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (II nagroda na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych Raport - Gdynia 2006, wyróżnienie w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).

Po spotkaniu zapraszamy na rozmowę z udziałem publiczności, reżysera i aktorów na temat przeczytanego tekstu.

WSTĘP BEZPŁATNY.

"ABSYNT" już 30 listopada o godz. 17.00 na Scenie Kotłownia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.