powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Wkrótce IX Festiwal Konteksty w Teatrze Animacji

W najbliższy czwartek, 28 listopada, rozpoczyna się 9. Festiwal Teatralny Konteksty / Zjawiska, organizowany przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Przez cztery festiwalowe dni (28 XI - 1 XII) na deskach Teatru Animacji, Teatru Polskiego oraz Sceny Wspólnej zaprezentujemy najciekawsze przedstawienia z obszaru współczesnego teatru lalek, teatru formy, obiektu oraz ruchu. Jego zróżnicowaniem, bogactwem środków wyrazu i niebanalną treścią pragniemy trafić zarówno do najmłodszych mieszkańców regionu, jak i do młodzieży oraz widzów dorosłych.

W piątek 29 listopada odbędzie się prapremiera tekstu Maliny Prześlugi "Halo Kosmos!" (na zdjęciu) w reżyserii Julii Szmyt. Sztuka "Halo Kosmos!" została napisana jako zmysłowisko - wydarzenie, które zamiast wzroku angażuje zmysły słuchu, dotyku i zapachu. Do jego realizacji wykorzystaliśmy zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz specjalne zestawy słuchawkowe. "Halo Kosmos" to druga (po "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa") taka realizacja w Teatrze Animacji.

HALO KOSMOS!

zmysłowisko

Malina Prześluga

Kim jest Stworka? Ma uszy większe niż... Nogi krótsze od... A za to usta szersze niż... Stworka nie pasuje. Nigdzie. Sprawdzała to - na całej planecie nie ma istoty podobnej do niej. I choć wydaje się jej, że jest zupełnie sama, to jednak... ktoś jej szuka po całym kosmosie! Jazgolot, superinteligentny statek kosmiczny, w końcu odnajduje Stworkę i przynosi jej niewiarygodną wiadomość. Gdzieś na końcu galaktyki czeka na nią utracona rodzina, a nawet cała planeta podobnych do niej istot. Wystarczy tam tylko wrócić! Problem w tym, że mapy gwiezdne uległy uszkodzeniu i zamiast lecieć prosto do celu, Stworka i Jazgolot muszą co rusz się zatrzymywać i pytać o drogę. Towarzyszy im pasażer na gapę, hipochondryczny, rozkapryszony, wiecznie skupiony na sobie i niewidomy od urodzenia Dżdżo. Troje podróżników błąkając się po galaktyce, przeżyje masę kosmicznych (a niekiedy komicznych) przygód, by w końcu trafić na planetę Stworki. Tam jednak nic nie będzie tak, jak być powinno, a Stworka stanie przed najtrudniejszą w życiu decyzją.

Sztuka "Halo Kosmos!" została napisana jako zmysłowisko - wydarzenie, które zamiast wzroku angażuje zmysły słuchu, dotyku i zapachu. Do jego realizacji wykorzystaliśmy zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz specjalne zestawy słuchawkowe. "Halo Kosmos" to druga (po "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa") taka realizacja w Teatrze Animacji.

Preferowany wiek Widzów: od 6 lat