powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Jest już repertuar na 2020 r. w Starym

Teatr Stary ma już repertuar na pierwszy kwartał 2020 roku, na który składa się kilkadziesiąt starannie wyselekcjonowanych wydarzeń. W kasie i na stronie internetowej będzie dostępny w czwartek (21 listopada) od godziny 10. Od tego dnia będzie można również nabywać bilety.

Na szczególną uwagę zasługuje legendarny spektakl tańca flamenco "La Edad de Oro", który od 2005 roku nieprzerwanie grany jest przy pełnej widowni w najbardziej prestiżowych salach świata. Israel Galván - jeden z najwybitniejszych tancerzy i choreografów flamenco, właśnie w naszym Teatrze zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy.

W pojedynku aktorskim ponownie zmierzą się Adam Ferency i Piotr Głowacki, grający główne role w spektaklu "Machia". Gabrielę Muskałę zobaczymy w słynnym monodramie "Podróż do Buenos Aires" z Teatru Jaracza w Łodzi. "Kupiec wenecki" z Teatru Witkacego w Słupsku został uznany za najlepszy polski spektakl szekspirowski minionego sezonu, nagrodzony Złotym Yorickiem na Gdańskim Festiwalu Szekspirowskim.

Program muzyczny bogaty jest w nowości. Usłyszymy premierowe projekty Bovskiej i Marka Dyjaka. Trio Pańta / Konrad / Kostov zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "Roots". Marek Napiórkowski pojawi się z materiałem z płyty "Hipokamp". Solidną dawkę jazzu zaserwuje nam również ekwadorski basista Daniel Toledo, obok którego na scenie pojawią się świetni koledzy: Michał Miśkiewicz, Piotr Orzechowski i Kuba Więcek. Do Teatru Starego powrócą Beata Rybotycka i Jacek Bończyk - ten ostatni z programem piosenek Wojciech Młynarskiego, osobiście zaaprobowanym przez Mistrza.

Jak zwykle polecamy Państwa uwadze cykl Bitwa o kulturę/literaturę; wśród gości m.in. Rafał Zawierucha, z którym porozmawiamy o pracy na planie u legendarnego Tarantino. W Kinie w Teatrze Starym wyświetlimy dalszą część cyklu "Staromiejskie zaprasza", dokumenty oraz głośne fabuły.

Młodzież licealną zapraszamy natomiast do spędzenia zimowych ferii w Teatrze Starym. W ciągu dwóch tygodni młodzi aktorzy wezmą udział we wszystkich etapach tworzenia spektaklu. Wraz ze specjalistami z dziedziny dramaturgii, reżyserii, scenografii, muzyki i choreografii przygotują spektakl, który na zakończenie warsztatów czterokrotnie zaprezentujemy naszym widzom.

Miesiąc luty, jak w roku ubiegłym, dedykujemy Pani Danucie Szaflarskiej: w dniach 5-9 lutego odbędzie się druga edycja Festiwalu "Śleboda/Danutka". Już dzisiaj zapraszamy Państwa na wszystkie wydarzenia. Wśród nich: niezwykłe spektakle, koncerty, spotkania. W dniu 105. urodzin Danuty Szaflarskiej odbędzie się premiera programu "Zakazane piosenki", specjalnie przygotowanego na tę okazję przez Marcina Maseckiego. W finale Festiwalu zobaczymy legendarny spektakl "Biała bluzka" w wykonaniu Krystyny Jandy. To ona będzie tegoroczną laureatką nagrody "Gong Danutki", której wręczenie wieńczy Festiwal.

Przypominamy, że bilety zakupione on-line nie podlegają zwrotom.

Rezerwacje przyjmujemy osobiście, mailowo lub telefonicznie, przy czym w pierwszej kolejności obsługujemy osoby znajdujące się w kasie. Telefony i maile odbierać będziemy w miarę możliwości kasy (ograniczone do dwóch Pań kasjerek). Bardzo prosimy o cierpliwość.

Zespół Teatru Starego