powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rawicz. "Kolacja pożegnalna" na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz

W czwartek 14 listopada w Domu Kultury odbędzie się kolejny spektakl festiwalowy. Tym razem organizatorzy planują zabrać publiczność w świat francuskiej komedii.

"Kolacja pożegnalna" to spektakl warszawskiego Teatru Komedia w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Polskie tłumaczenie Witolda Stefaniaka powstało na podstawie scenariusza Alexandre de la Patellire i Matthieu Delaporte.

Bohaterami przedstawienia są Pierre i Clotilde - typowi przedstawiciele francuskiej klasy średniej.W ich role wcielą się Małgorzata Foremniak i Piotr Gąsowski. Didier - w tej roli Janusz Chabior - to ich wieloletni przyjaciel, który zostaje zaproszony na wyjątkową kolację przygotowaną z dużym rozmachem. Gość nie ma pojęcia o planowanej przez jego przyjaciół intrydze, ale również gospodarzom sytuacja wymknie się spod kontroli...

Amatorzy inteligentnego francuskiego dowcipu z pewnością się nie zawiodą, a takich najwyraźniej w Rawiczu nie brakuje, bo bilety na przedstawienie rozeszły się w bardzo krótkim czasie.

To jednak nie koniec niespodzianek na tegorocznym Festiwalu Teatralnym w Rawiczu. Przewidziano również przedstawienia dla miłośników polskiej twórczości. Przed nami jeszcze wokalno-aktorski recital Katarzyny Żak, spektakl "Lilka, cud miłości" oparty na tekstach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej a także "Siedem sekund wieczności" - przedstawienie w reżyserii Zbigniewa Rybki, które swoją premierę będzie miało dopiero w grudniu tego roku.

Informacje na temat Festiwalu można znaleźć na stronie dk.rawicz.pl i na facebooku.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.