powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Tańczą w Cricotece

W Cricotece kolejne spektakle w tanecznym programie Rollercoaster: "InSoundOut" (Laszló Madi/Mate Meszaros) i "Special society" (Anton Lachky, Central Europe Dance Theatre). 13 listopada o godz. 19.

"INSOUNDOUT"

Wewnętrzny obrys to sekwencja, która staje się płaszczyzną ścisłej współpracy performera i choreografa. W trakcie występu solo, postać tancerza pojawia się na scenie poprzez ich obecność; w trakcie prób, performer odpowiada na idee choreografa - w ten sposób wspólna praca dwóch tworzących jednostek, staje się portretem, szkicem. Progresywny. Stylowy. Współczesny. Central Europe Dance Theatre (CEDT) jest jedną z najbardziej wpływowych i imponujących grup tanecznych, wyróżniającą się w swoim rejonie, wypełniając swoją misję edukacji i prezentacji spektakli tanecznych przez rozwój repertuaru, edukację teatru tańca, pracę w ramach Platformy Młodych Choreografów.

"SPECIAL SOCIETY"

Special society buduje przed oczami widzów surrealistyczną wizję wyjątkowego społeczeństwa, w którym rodzą się sny i fantazje. Fantastyczne, czasem groteskowe obrazy pulsują na scenie. Stale zmieniające się postaci szukają spontanicznego objawienia, które sprawi, że zostaną uwolnione od kontroli i świadomości umysłu. Energia choreografii rozbija wszelkie ramy, dynamika ruchów i migotliwość kolorów kreują autonomiczne uniwersum sceniczne. W tym hipnotycznym śnie nic nie jest realne, ale wszystko jest prawdziwe. Choreograf, Anton Lachky, przekracza granice, otwiera zmysły i kusi widzów do wyruszenia w podróż do miejsc, gdzie jeszcze nigdy nie byli. Czy jesteś gotowy? Czy jesteś gotowa podróżować z nami?