powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Premiera na urodziny Teatru Andersena

Trwają ostatnie przygotowania do obchodów 65. urodzin Teatru Andersena, które rozpoczynają 16 listopada. Dwutygodniowe uroczystości zakończy premiera spektaklu Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy "Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach".

"Historia naturalna czyli o przedziwnych żyjątkach" to spektakl dla widzów od 8 roku życia będzie baśniowym spotkaniem z niezwykłymi zwierzętami zamieszkującymi naszą planetę. Będziemy przyglądać się kulturom zwierząt i roślin, żeby zastanowić się nad tym, jak sami układamy nasze życie ze sobą, wśród przyjaciół, w rodzinie i szerzej w społeczeństwie. Bo czy na pewno jesteśmy we wszystkim najlepsi? Czy Ziemia to centrum wszechświata? Próbujemy zrozumieć jakiej lekcji mogą udzielić nam mniejsi i więksi współmieszkańcy naszej planety.

Jędrzej Piaskowski, Hubert Sulima oraz Hanka Podraza odpowiedzialna za projekty scenografii i kostiumów współpracowali już z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy przy realizacji spektaklu "Trzy Siostry" Antona Czechowa. Tym razem, przed młodymi artystami nowe wyzwanie stworzenia spektaklu dla młodego widza. Będzie to ich pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jędrzej i Hubert to duet znany głównie ze współczesnej dramaturgii. Na pewno pamiętamy ich głośny spektakl "Jezus" wystawiany w Teatrze Nowym w Warszawie i "Dawid jedzie do Izraela" w TR Warszawa.

Premiera| sobota, 30 listopada 2019 r. | g. 17:00 w Sali Andersena, II piętro Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1.