powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. W Teatrze Soho premiera "Wszystko płynie"

Zbliża się warszawska premiera spektaklu "Wszystko płynie" na podstawie książki Wasilija Grossmana. Spektakl będzie można zobaczyć od 28 listopada na scenie Teatru Soho.

Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst "Wszystko płynie" Wasilija Grossmana w spektaklu "Punkt Zero: Łaskawe". Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu Mikro Teatr zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim - Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy - spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu "Wszystko płynie".

Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów - Anny i Jana. Ona - świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On - wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

Premiera: 28 listopada o godz. 19.30, kolejne spektakle: 29 listopada godz. 18.00 i 20.00