powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Było sobie życie" na scenie Nowego

W Teatrze Nowym Proxima powstaje spektakl "Było sobie życie", który zostanie zaprezentowany w dwóch w wersjach - dla dzieci i w specjalnej sylwestrowej odsłonie.

W krakowskim spektaklu przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami - wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu będzie odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne - dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?

"BYŁO SOBIE ŻYCIE" - jedyna okazja, żeby zobaczyć wersję spektaklu dla dorosłych

Zaś w sylwestrową noc zapraszamy wszystkich dorosłych na wyjątkowe wydarzenie - lekcję biologii połączoną z koncertem nietuzinkowego zespołu Wirus Band w którego skład wchodzą: Gazy (śmierdzące), Grzyby (zaraźliwe), Krwinki (pijane), Bakterie i Wirusy (przenoszone drogą różną). Liderem tej grupy jest ekscentryczny, głośny i niepoprawny politycznie podstarzały rockandrollowiec.

To właśnie oni odpowiedzą na pytania, których na co dzień boicie się zadać i przypomną najważniejsze rzeczy z anatomii człowieka. Oczywiście zrobią to we właściwy sobie sposób - będzie wulgarnie, bez cenzury, z dużą dawką humoru i głośną muzyką.

Obsada: Marek Bula, Michał Misza Czorny, Joanna Falkowska, Marta Saciuk-Sędzielarz, Tomasz Schimscheiner, Konrad Stein, Piotr Zwolski

Szczegóły na stronie www.bilety.teatrnowy.com.pl