powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Po Nocy Teatrów w Operze Śląskiej

Dwa spektakle i kilkanaście atrakcji - tak wyglądała 10. Noc Teatrów Metropolii w Operze Śląskiej. Bytomski teatr w sobotę

Noc pełna wrażeń!

9 listopada odwiedzili goście nie tylko z wielu śląskich miast, ale także m.in.

z Krakowa i Łodzi. W sumie było to ponad 2 tysiące 300 osób. Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Poza zwiedzaniem zakamarków teatru - sceny, widowni, magazynów oraz pracowni, zwiedzający brali udział w warsztatach wokalnych, lekcjach śpiewu chóralnego, wykonywali maski teatralne oraz bombki, które ozdobią miejską, bytomską choinkę, oglądali próbę Baletu Opery Śląskiej i mogli sprawdzić, jak wyglądają zajęcia Studia Baletowego dla dzieci i dorosłych.

Najmłodsi (ale nie tylko) najchętniej testowali instrumenty muzyczne wykorzystywane

w operowych produkcjach - gong, klawesyn czy harfę. Ogromnym powodzeniem cieszyła się możliwość przymierzenia operowego kostiumu i zrobienia sobie w nim zdjęcia - telefonem komórkowym, albo w fotobudce. Widzowie mieli także okazję wziąć udział w dwóch spektaklach operowych - "La serva padrona-Służąca panią" Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz " Don Desiderio" Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego.