powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tychy. "Wielki John Barrymore" w Teatrze Małym

18 listopada o godz. 18 Teatr Mały zaprasza, w ramach Sceny Konesera, na spektakl z udziałem Jerzego Treli pt. "Wielki John Barrymore" Przedstawienie realizowane przez Teatr STU z Krakowa.

"Wielki John Barrymore" to tragikomedia przesiąknięta dymem i zapachem alkoholu. Sarkazm przeplata się z rozgoryczeniem, cierpienie ze szczęśliwymi wspomnieniami, śmiech z momentami zadumy. To spektakl, który po prostu trzeba zobaczyć.

John Barrymore (1882-1942) - aktor amerykański lat dwudziestych i trzydziestych, dzisiaj kojarzony jedynie jako dziadek hollywoodzkiej gwiazdy - Drew Barrymore. Był artystą o nieprzeciętnym, wszechstronnym talencie, zasłynął nie tylko jako aktor teatralny, znakomity odtwórca ról Szekspirowskich bohaterów, ale i filmowy. Występował na scenach Broadway'u i w słynnych hollywoodzkich produkcjach (m.in. Dr. Jekyll and Mr. Hyde z 1920). Świetnie zapowiadająca się kariera Barrymore'a nie miała jednak szans na pomyślny rozwój. Nałóg alkoholowy, obyczajowe skandale, w końcu postępująca choroba i kłopoty z pamięcią skazały Barrymore'a na przedwczesną zawodową śmierć.

W przedstawieniu STU Johna Barrymore'a gra Jerzy Trela. Dwie różne aktorskie osobowości, dwie odmienne biografie, dwa wielkie sceniczne talenty stanowią dla siebie zwierciadło. Słyszymy historię życia, pełną anegdot, poruszającą, ale i zabawną, chwilami pełną ciepła, momentami gorzką. Echem odbijają się w niej fragmenty zagranych ról i najmocniejsze ze wszystkich pragnienie - by zejść ze sceny w pełnym blasku reflektorów. Niezapomnianym.

***

"Wielki John Barrymore" William Luce

Teatr Mały/Teatr STU /SCENA KONESERA/

18.11.2019

godz. 18.00

Teatr Mały

/ 65 zł

Obsada:

JOHN BARRYMORE: Jerzy Trela

SUFLER: Aleksander Fabisiak

Twórcy:

AUTOR: William Luce

TŁUMACZENIE: Elżbieta Woźniak

REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński

Premiera 16 maja 2013 roku