Warszawa. Warsztaty i performans Yasmeen Godder Company

ZachÍta - Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty i performans Yasmeen Godder Company.

12 listopada, godz. 18-20

Ćwiczenia z empatii - otwarte warsztaty z Yasmeen Godder Company

czas trwania: 2h

warsztaty odbędą się w jęz. angielskim

wstęp wolny

Nie trzeba mieć wcześniejszych umiejętności ani doświadczeń. Nie potrzebny jest specjalny strój, ważne, żeby ubrać się w miarę wygodnie.

Teatr Syrena, Litewska 3

W trakcie warsztatów zespół Yasmeen Godder Company podzieli się z publicznością praktykami na których oparta była praca nad performansem Ćwiczenia z empatii #1. Warsztaty będą miejscem spotkania widzów i członków zespołu, umożliwiając im rozmowę na temat empatii, wymianę pomysłów, metod i praktyk a także przestrzenią do działań ruchowych i wokalnych.

Wydarzenie realizowane we współpracy z culture.pl.

*

Warsztaty z Yasmeen Godder dla tancerzy i performerów

13 listopada, godz. 10-13

czas trwania: 3h

warsztaty odbędą się w jęz. angielskim

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Teatr Syrena, Litewska 3

Yasmeen Godder podzieli się z uczestnikami warsztatów swoimi metodami pracy i ćwiczeniami na których od lat opiera swoją praktykę choreograficzną. Celem warsztatów będzie pogłębiona praca z ciałem i materiałem twórczym, badanie możliwości pracy z materiałem twórczym, odkrywanie różnych form zabawy nim oraz sposobów budowania z nim więzi.

Zapisy: informacja@zacheta.art.pl

Wydarzenie realizowane we współpracy z culture.pl

*

Yasmeen Godder Company

"Ćwiczenia z empatii #1"

14 listopada, godz. 19

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki

wstęp wolny, performans, 60 min, bez słów

Po performansie zapraszamy na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Edyta Kozak - tancerka i choreografka, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł.

"Ćwiczenia z empatii" to tytuł projektu badawczego zainicjowanego przez Yasmeen Godder Company - izraelską grupę taneczną prowadzoną przez światowej sławy choreografkę Yasmeen Godder. W jego ramach powstaną trzy odrębne dzieła taneczne poświęcone pojęciu empatii. Każde z nich opowie o tytułowej empatii z innej perspektywy, szukając odpowiedzi na pytanie, co pozwala nam otworzyć się emocjonalnie.

Co sprawia, że potrafimy utożsamiać się i współodczuwać z innymi ludźmi, a także zrozumieć samych siebie? Jak tworzyć nowe praktyki artystyczne, rytuały, utwory muzyczne i choreografie, które pozwolą bez strachu i nieufności zaakceptować złożoność współczesnego świata?

Podejmując temat empatii, Godder sięga po medium tańca. Taniec daje nam bowiem możliwość spotkania z innymi w okolicznościach sprzyjających swobodnemu uzewnętrznieniu indywidualnych i zbiorowych emocji. Może także stanowić radykalną propozycję wspólnego spędzania czasu, rządzącą się własnymi prawami i wyrażającą się w akcjach i interakcjach zdolnych podważyć społeczny konsensus.

"Ćwiczenia z empatii #1" to praca, której tematem są wzajemne relacje i bliskość rodząca się między performerami w miarę zagłębiania się w świat wewnętrznych emocji. Z sprawą własnych ciał i głosów tancerze eksplorują empatię jako zdolność do pomagania sobie, wspierania się, wyrażania potrzeb i przeżyć nie tylko osobistych, ale również tych będących udziałem drugiego człowieka.

Autorzy projektu:

Koncepcja, choreografia: Yasmeen Godder

Dramaturgia: Itzik Giuli, Monica Gillette

Tancerze: Ortal Atsbaha, Or Ashkenazi, Carmel Ben-Asher, Ari Teperberg, Tamar Kisch, Nir Vidan

Scenografia i oświetlenie: Omer Sheizaf

Projekt dźwięku: Tomer Damsky

Projekty kostiumów: Hila Shapira

Fotografia: Tamar Lamm

Produkcja: Omer Alsheich

Administracja: Zohar Eshel-Acco

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego