powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. "Madame Butterfly" na żywo z Nowego Jorku

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada w cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" widzowie Multikina będą mogli zobaczyć na żywo, transmitowaną z Nowego Jorku, operę "Madame Butterfly" - kolejne dzieło Pucciniego w 14 sezonie transmisji z najsłynniejszej sceny operowej świata.

Słynny operowy wyciskacz łez w nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej inscenizacji nieżyjącego już Anthony'ego Minghelli (m. in. oscarowy "Angielski pacjent" z Ralphem Fiennesem) powraca do cyklu "The Met: Live in HD" na życzenie publiczności po raz trzeci. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii i wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki i muzykę towarzyszącą świętu kwitnących wiśni. Tym razem w postać tytułową wcieli się chińska sopranistka Hui He, Pinkertonem będzie Włoch Andrea Car, a w roli amerykańskiego konsula Sharplessa wystąpi Paulo Szot - zdobywca m. in. nagrody Tony Award - Brazylijczyk polskiego pochodzenia (studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i występował w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk").

"Madame Butterfly" w doborowej obsadzie już 9 listopada o godz. 18:55 w cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD". W transmisji będzie można uczestniczyć w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Włocławek, Zabrze.

Giacomo Puccini (1858-1924)

Madama Butterfly | Madame Butterfly (1904)

09.11.2019 | sobota | 18:55 [CET] NOWA OBSADA

dyrygent: Pier Giorgio Morandi

reżyseria: Anthony Minghella

scenografia: Michael Levine

kostiumy: Han Feng

światło: Peter Mumford

choreografia: Carolyn Choa

w rolach głównych: Hui He jako Cio-Cio-San, czyli Pani Motyl, Elizabeth DeShong jako Suzuki, Andrea Car jako porucznik Pinkerton, Paulo Szot jako konsul Sharpless

soliści, chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Bilety na wszystkie spektakle nowego sezonu już w sprzedaży w kasach kin i na www.multikino.pl.

W kasach kin do nabycia także karnety na 14 cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD".

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest również Bloomberg Philanthropies

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest także Rolex

Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers