powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Wesele Figara" ponownie w repertuarze WOK

"Wesele Figara" będzie można ponownie zobaczyć w styczniu na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej.

24, 25, 26, 30, 31 stycznia, 1 lutego

OPERA | Teatr WOK, al. Solidarności 76b

W końcu inscenizacja opery komicznej, na której się śmiałem w głos! - Jerzy Snakowski

Nadchodzący sezon zapowiada się w Warszawskiej Operze Kameralnej niezwykle ciekawie. W ostatni weekend stycznia wracamy z ikonicznym dziełem Mozarta - "Weselem Figara". Dla każdego melomana to magnetyzująca wiadomość, nic dziwnego, stoją za nim tak uznane nazwiska-firmy jak: Grzegorz Chrapkiewicz (reżyseria), Piotr Sułkowski (kierownictwo muzyczne) czy mistrz reżyserii oświetlenia, Piotr Pawlik.

Już dziś zachęcamy do zakupu biletu na jedną z najsłynniejszych oper - to idealny prezent pod choinkę, który na pewno będzie trafiony!

Pod nazwą "Wesele Figara" kryje się kultowe dzieło Mozarta, które zawiera ludzkie dramaty, miłosne uniesienia, słabości oraz porywy serca. Sztuka krytykująca relacje społeczne zakazana była w wielu krajach. Mozart poprzez osiemnastowieczne konwencje operowe wspiął się w tym utworze na sam szczyt absolutnej inwencji twórczej, jednocześnie obdarzając poszczególne postacie indywidualnymi rysami muzycznymi. Arie, duety, ansamble, wielkie sceny zbiorowe, stają się nie tylko muzycznym obrazem akcji scenicznej, ale poprzez indywidualizm postaci, przynoszą przed oczy widza prawdziwe życie. Nowa wersja "Wesela Figara" w inscenizacji Grzegorza Chrapkiewicza, nie pozostawi widza obojętnym, lecz zaangażuje go emocjonalnie wciągając w swój specyficzny, sceniczny świat.