powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Maszewo. Teatr Krzyk nagrodzony w Rosji

Teatr Krzyk zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Rewolucja (zachodnia Syberia) w Rosji. Krzyk wystawił tam spektakl "Hej, Ty" w reżyserii Marka Kościółka i Anny Giniewskiej.

Międzynarodowe Jury przyznało maszewskiej grupie nagrodę za najbardziej wyrazistą kreację aktorską i najlepszy duet aktorski Festiwalu. To wielkie wyróżnienie dla Nikoli Palej (studentka Akademii Sztuki w Szczecinie) i Aleksandry Czubińskiej (maturzystka Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie). Obie grają w spektaklu.

Krzyk w Rosji przebywał tydzień. Na Festiwal Teatralna Rewolucja w Tyumen został zaproszony przez organizatorów. Obok Krzyku zaprezentowało się ponad 20 zespołów m.in z Rosji oraz z Niemiec, Węgier, Czech, Malezji, Grecji, Litwy, Estonii oraz Armenii.

To pierwsza międzynarodowa nagroda za autorski spektakl "Hej, Ty". Przedstawienie to będzie można ujrzeć już 11 listopada w Kielcach oraz na Festiwalu Sztuk Autorskich "Windowisko" w Gdańsku 15 listopada.

Krzyk był jedynym zespołem z Polski. Cały koszt został pokryty ze środków własnych i od prywatnych darczyńców. Gmina Maszewo ze względu na plan naprawczy nie wspomaga maszewskiego zespołu finansowo. Podobnie jest z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie, który nie wspomógł maszewskiego teatru w tym roku ani złotówką. Mimo, że Krzyk w tym roku reprezentuje Polskę i województwo zachodniopomorskie.