powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Konferencja "Sztuka edukacji". Przestrzeń uważnych relacji

"Sztuka edukacji" to cykl dorocznych konferencji dotyczących szeroko pojętej kultury w programach nauczania oraz możliwości współpracy między szkołą a publicznymi i niepublicznymi instytucjami kultury przy tworzeniu projektów edukacyjnych. W tym roku konferencja odbędzie się 21 i 22 listopada w Bytomiu - Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark oraz Bytomskim Centrum Kultury.

Konferencja "Sztuka edukacji" to przestrzeń do rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy wspólnie szukają miejsca dla kultury i sztuki w szkole, zastanawiając się, w jaki sposób mogą się uzupełniać. Prezentowane dobre praktyki wskazują wartości wynikające ze współpracy między środowiskami przy realizacji projektów. To świetna okazja do nawiązania relacji, które mogą stać się początkiem wspólnych działań oraz do upowszechniania idei, mówiącej o tym, że kultura jest niezbędnym narzędziem, by funkcjonować w społeczeństwie.

Na tegorocznej konferencji uczestnicy i prelegenci spróbują zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne w edukacji. Co zostaje w nas i co sami chcemy przekazać w procesie uczenia? Jaką funkcję pełnią projekty kulturalne w życiu szkolnym? Konferencja poświęcona będzie projektom edukacji kulturalnej i artystycznej, które przyczyniają się do budowania i pogłębiania relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Prezentowane projekty wychodzą poza szkolną społeczność, umożliwiają poszerzanie tych relacji o innych uczestników, a także o inne obszary - relacje z dziełem, sztuką i kulturą.

Wśród prelegentów i prelegentek znalazło się sporo osób związanych z dużymi instytucjami kultury i sztuki, tworzącymi projekty ogólnopolskie. Swój głos będą też miały bytomskie organizacje działające na terenie miasta. Władze Bytomia coraz częściej pokazują, że miasto jest otwarte na oddolne inicjatywy, wspierając i dając przestrzeń bytomskim społecznikom.

Konferencja ma charakter ogólnopolski, organizatorem jest Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki oraz Gmina Bytom. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoPartnerzy: Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Kronika

Program i więcej informacji na temat konferencji: https://sztukaedukacji.zacheta.art.pl/