Warszawa. Premiera "Niebezpiecznej gry" w Mazowieckim

22 listopada w Teatrze Mazowieckim odbędzie się premiera spektaklu "Niebezpieczna gra" w reż. Giovanny'ego Castellanosa.

Przypadkowe spotkanie, misterna intryga, emocjonalny szantaż. Kto w tym starciu jest oprawcą, a kto ofiarą? Czy istnieją zbrodnia doskonała i doskonały zbrodniarz, działający z mistrzowską precyzją i metodycznie? "Niebezpieczna gra" Richarda Stockwella nie serwuje prostych i jednoznacznych odpowiedzi. Premiera spektaklu w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa z Marią Seweryn i Mirosławem Zbrojewiczem 22 listopada w Teatrze Mazowieckim (Mazowieckim Instytucie Kultury).

Ile może się wydarzyć podczas jednego wieczoru między dwojgiem z pozoru nieznanych sobie ludzi? Jak wiele zwrotów akcji może spowodować tak zwane przypadkowe spotkanie? Atmosfera w sztuce "Niebezpieczna gra" Richarda Stockwella gęstnieje z minuty na minutę i to, co jeszcze przed chwilą nazwalibyśmy niezobowiązującym flirtem między Rickiem i Jane, przeradza się w psychologiczną próbę sił, która obydwojgu wymyka się spod kontroli. Prowokacyjny pomysł na zbrodnię doskonałą odsłania kolejne maski tych dwojga i za każdym razem, gdy nam się zdaje, że wiemy czemu służy ta gra, do głosu dochodzi nowy motyw. Role szybko się odmieniają i ktoś, kto jeszcze przed chwilą był oprawcą, w jednej chwili staje się ofiarą.

"Niebezpieczna gra" w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa to kolejna propozycja Teatru Mazowieckiego, działającego pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury. Premiera sztuki odbędzie się 22 listopada w siedzibie MIK przy Elektoralnej 12. Pierwszy popremierowy spektakl widzowie będą mogli zobaczyć 23 listopada o godz. 19.00. W role Jane i Ricka wcielą się Maria Seweryn i Mirosław Zbrojewicz.

Twórcy spektaklu stawiają pytanie, czy istnieją zbrodnia doskonała i zbrodniarz doskonały, działający z mistrzowską precyzją i bez błędu. Nie - odpowiada Richard Stockwell, autor "Niebezpiecznej gry", nie - gdyż jesteśmy tylko, a może aż, ludźmi. A ci ulegają emocjom, działają pod wpływem impulsu, miewają gorsze i lepsze dni, kochają, nienawidzą, cierpią. Sztuka, przy wszystkich cechach dobrego kryminału - z morderstwem i zdradą w tle - oferuje jednak coś więcej niż sprawną, trzymająca w napięciu intrygę. To także historia o rolach, jakie w życiu odgrywamy. O kruchej ludzkiej psychice narażonej na silne emocje i o podejmowanych pod ich wpływem decyzjach, które w jednej sekundzie mogą zmienić nasze życie.

Spektakl powstał we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego