powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Fabula rasa" wkrótce w PTT

W Polskim Teatrze Tańca trwają próby do premiery spektaklu "Fabula rasa". Koncepcja, chorografia i reżyseria: Maciej Kuźmiński.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów - doczesności i wieczności.

Maciej Kuźmiński - twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) - odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje - szkic literacki jednego z polskich "twórców przeklętych" Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

***

Premiera: 20 listopada 2019 roku o godz. 20, Sala Wielka CK ZAMEK w Poznaniu w ramach Roku Wyklętych, zainicjowanego przez Iwonę Pasińską

Bilety: 50 zł (n), 25 zł (u)