powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna charytatywnie

Po raz drugi odbędzie się w Warszawie koncert charytatywny "Wielcy Artyści Małym Pacjentom". Gwiazdami wieczoru będzie słynna para śpiewaków operowych Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, którzy wystąpią 18 listopada w atrium warszawskiego biurowca Senator z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod batutą Rubena Silvy. Ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.

Artyści wystąpią w repertuarze, w którym polscy melomani nie mieli ich jeszcze okazji podziwiać. W programie koncertu znajdą się arie i duety, m.in. z oper "Carmen" Bizeta, "Otello" Verdiego, "Adriana Lecouvreur" Cilei czy "Tosca" i "Gianni Schicchi" Pucciniego, z musicalu "West Side Story" oraz pieśni neapolitańskie. Na finał zabrzmi przebój sal koncertowych - "Bolero" Ravela, a organizatorka koncertu, prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska zagra Nokturn ze suity "Maskarada" Arama Chaczaturiana.

Znakomici artyści dedykują swoje talenty i emocje projektowi na rzecz Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka". Całkowity dochód z biletów-cegiełek przeznaczony będzie na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpital czyli banku krwi. Pracownia serologii znajduje się od 40 lat 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu już w lutym znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni zaledwie 50 m od sal operacyjnych. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie ebilet.pl. Na widowni obowiązywać będą stroje wieczorowe.

W marcu 2019 roku Patrycja Piekutowska zorganizowała pierwszy koncert charytatywny pod hasłem Wielcy Artyści Małym Pacjentom. Zbierano pieniądze na modernizację części wspólnych Centrum Zdrowia Dziecka, pro bono wystąpili wybitni operowi śpiewacy: Artur Ruciński i Rafał Siwek oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, a koncertu wysłuchało prawie tysiąc widzów.