powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Żydowski poszukuje zdjęć do wystawy

Teatr Żydowski rozpoczął zbiórkę zdjęć, grafik i innych dokumentów dot. Żydów walczących o Polskę w m.in: Powstaniu Warszawskim, Kampanii Wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu "Berek" - projektuje Zbigniew Libera.

7 grudnia w Teatrze Żydowskim odbędzie się premiera spektaklu "Berek" w reżyserii Mai Kleczewskiej i dramaturgii Łukasza Chotkowskiego.

Twórcy, korzystając z materiałów dokumentalnych, chcą stworzyć panoramę zbrojnej walki Żydów o wolność Polski na przestrzeni wieków.

Prosimy o nadsyłanie zdjęć, grafik (wraz z opisem) z wizerunkiem żydowskich żołnierzy, którzy walczyli za swój kraj - Polskę, podczas m.in: Powstania Warszawskiego, Kampanii Wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu "Berek" - projektuje Zbigniew Libera.

Wystawa, dzięki materiałom nadsyłanym przez Państwa, będzie się rozszerzała i za każdym razem, gdy spektakl będzie grany, upamiętni nowych, żydowskich bohaterów.

Dziękujemy!

Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski

***

Prosimy o nadsyłanie materiałów pocztą na adres:

Teatr Żydowski

ul. Senatorska 35, 00-099 Warszawa

(z dopiskiem "Berek")

lub na adres: michalina.zemla@gmail.com

W kwestii praw autorskich prosimy o kontakt z Panią Michaliną Żemłą (michalina.zemla@gmail.com, tel. 722291465).

***

Na zdjęciu: Izrael Neuman, z archiwum rodziny Weitzner, autor nieznany