powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Nie lubię pana, Panie Fellini" na festiwalu w Rzymie

11 listopada o godz. 18.30 w rzymskim Teatro Trastevere odbędzie się pokaz monodramu "Nie lubię pana, Panie Fellini" w reż. Marka Koterskiego. W roli Giulietty Masiny - Małgorzata Bogdańska. Spektakl odbywa się w ramach 7. edycji CiakPolska Film Festival.

Biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietce Masinie staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.

Na scenie tylko ona - Giuletta/Małgorzata. Obok niej walizka z rekwizytami charakterystycznymi dla Felliniego i Masiny - melonikiem, nosem klowna, trąbką, strojami. Tam mieści się wszystko, całe życie, miłość i niechęć do FeFe. Pękata walizka towarzyszy Bogdańskiej od początku do końca przedstawienia, a wyjmowane z jej wnętrza przedmioty otwierają kolejne rozdziały historii życia artystów.

Spektakl wyreżyserowany przez Marka Koterskiego stanowi nie lada gratkę dla entuzjastów i znawców twórczości Felliniego. Nie oznacza to jednak, że jest nieczytelny dla tych, którzy niezbyt dobrze znają twórczość mistrza z Rimini.

***

Przekład w jęz. włoskim: Małgorzata Kościańska

Data: 11 listopada o godz. 18.30

Miejsce: Teatro Trastevere, Rzym