powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Madryt. O polskiej scenografii w Królewskiej Akademii Teatralnej

W dniach 6-7 listopada w Królewskiej Akademii Teatralnej (RESAD) odbywa się konferencja przedstawiająca dwudziestowieczne osiągnięcia polskiej scenografii teatralnej i społecznej.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu "Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralnej i społeczna XX i XXI wieku" finansowanego przez Narodowy Program Rozwoju Humanistyki a realizowanego w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Z inicjatywy kierującego projektem prof. Dariusza Kosińskiego i dzięki zaangażowaniu i wydatnej pomocy Instytutu Polskiego w Madrycie przez dwa dni studenci i pracownicy RESAD oraz wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów i prezentacji specjalistów z Krakowa, Łodzi i Warszawy, poznając projekty i dokonania najważniejszych polskich artystów teatralnych od Stanisława Wyspiańskiego przez Jerzego Grotowskiego i Tadeusza Kantora po współczesność. Kolejnym etapem współpracy mają być warsztaty scenograficzne przeprowadzone w RESAD przez Roberta Rumasa.

W warszawskiej Zachęcie do 19 stycznia 2020 roku czynna jest wystawa o tym samym tytule - "Zmiana ustawienie. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku", będąca kuratorską pracą scenografa Roberta Rumasa, członka zespołu projektowego.