powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Muzyczny spektakl "Wojenka" w Domu Kultury Kadr

10 listopada o godz. 19.00 w Domu Kultury Kadr odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego "Wojenka" w reż. Bartosza Mazura.

Wojna się skończyła... a wojenkę urządzamy sobie sami. Czym się różnią, a co je łączy?

On i Ona mają swoją rzeczywistość. Nieidealną, ale ich własną. Chociaż... czy na pewno własną? Czy przeszłość może decydować o ich teraźniejszości? Co z nią zrobić gdy staje się nieproszonym gościem?

"Wojenka" to spektakl korzystający z rozmaitych narzędzi wyrazu. Tu wojenka codziennego życia przegląda się w zwierciadle prawdziwej wojny przy pomocy tekstu, ruchu i muzyki. Tu wojenka przeziera ze współczesnego tekstu scenariusza, a wojna wybrzmiewa w tradycyjnych polskich, piosenkach zaaranżowanych na kwartet smyczkowy. Dwie, pozornie odległe przestrzenie, przeplatają się między sobą i dają o sobie znać dzięki plastyce obrazu i ruchu.

Spektakl muzyczny pt. "Wojenka" powstał przy aktywnym udziale mokotowskiej młodzieży i w wyniku wielu procesów twórczych. Od nauki, przez improwizację aż do prób wzajemnego oddziaływania na scenie. Młodzież doświadczyła wielu godzin pracy scenicznej pod okiem zawodowych artystów, aby w końcu stanąć z nimi na scenie i wspólnie, jako partnerzy, przedstawić sztukę teatralną.

10 listopada, godz. 19

Dom Kultury Kadr, sala Broadway. Wstęp wolny.

Twórcy:

Bartosz Mazur - reżyseria, przygotowanie aktorskie młodzieży

Marcin Zdunik - aranżacje muzyczne na kwartet smyczkowy, kompozycje i przygotowanie muzyczne młodzieży

Żaneta Sławińska - przygotowanie wokalne młodzieży

Paulina Szczęsna - przygotowanie ruchowe młodzieży

Maciek Papierski - scenariusz

Występują:

Ona - Żaneta Sławińska-Zdunik

On - Łukasz Zubrzycki

Aktorzy: Ola Marysia Kowalczyk, Sara Banaszkiewicz, Karolina Traczyk, Dominika Kowalska, Maja Rusinowicz, Klaudia Poteracka, Oliwia Pietrucha, Agnieszka Kowalska, Ala Rasztawicka

Muzycy: skrzypce - Daniel Dziatkowiak, skrzypce - Maja Chlebicka, altówka - Mieszko Baszczak, wiolonczela - Antek Wojciechowski

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Miłosz Górecki zapraszają na spektakl. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.