powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Dziś "Mały Broadway" w AM

Fragmenty z musicali "Chicago", "Miss Saigon", "Nędznicy", "The Greatest Showman" znajdą się w programie koncertu, który odbędzie się 8 listopada w Akademii Muzycznej.

Podczas koncertu "Mały Broadway" studenci zaprezentują wybór fragmentów z klasycznych broadwayowskich musicali i słynnych filmów musicalowych. Pojawią się przeboje skomponowane przez twórców pop: Eltona Johna i Freddiego Mercury'ego, a także muzyka Mozarta! Wokaliści wystąpią z akompaniamentem fortepianu. Koncert odbędzie się 8 listopada (piątek) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 25 zł i 15 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Na rozpoczęcie koncertu prawie czterdziestu wykonawców pojawi się na estradzie Sali Koncertowej. Wykonają wspólnie popularny utwór "This Is Me" z musicalu "The Greatest Showman" duetu Pasek & Paul. Następnie studenci solo i w zespołach prezentować będą songi z klasycznych już produkcji. Zabrzmią m.in.: "I'd Give my Life for You" i "On My Own" z musicali "Miss Saigon" i "Les Miserables" Claude'a-Michela Schonberga, "Don't Rain On My Parade" z musicalu "Funny Girl" Julesa Styne'a, "Anything You Can Do" z musicalu "Annie Get Your Gun" Irvinga Berlina, czy "Popular" z musicalu "Wicked" Stephena Schwartza.

Publiczność rozpozna również piosenki z musicalowych filmów: "Piękna i Bestia" i "Alladyn" z muzyką Alana Menkena, "Gnijąca Panna Młoda" z muzyką Danny'ego Elfmana. Nie zabraknie fragmentów z hitów scen i ekranów: "Chicago", "Cabaret", "Grease" czy popularnego ostatnio musicalu "Hamilton" Lina-Manuela Mirandy. Studenci zaśpiewają też muzykę komponowaną przez Freddiego Mercury'ego, Eltona Johna i Wolfganga Amadeusza Mozarta (z obrazu "Mozart Opera Rock"). W programie pojawi się polski akcent: "Nie obiecuj nic" z musicalu "Piloci" z muzyką Jakuba i Dawida Lubowiczów.

Wykonawcami w koncercie "Mały Broadway" będą studenci wszystkich roczników specjalności "Musical". Przy fortepianie zasiądą Michał Chojnacki, Dariusz Igielski, Krzysztof Jaszczak i Michał Zarych. Dr hab. Anna Dzionek-Kwiatkowska, prof. AM i prof. dr hab. Jolanta Gzella podjęły się koordynacji projektu i objęły kierownictwo artystyczne. Choreografie do koncertu stworzyły mgr Zuzanna Dinter-Markowska i mgr Agnieszka Łuczyńska, a nad przygotowaniem muzycznym poszczególnych numerów i ruchem scenicznym czuwali również dr Brian Fentress i mgr Martyna Henke.