powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. W Nowym próbują "Pasztety do boju!"

Nowy Teatr przygotowuje nową premierę, która odbędzie się 14 grudnia. Widzów czeka niesamowita podróż ku dojrzewaniu, zrozumieniu i tolerancji. Wraz z bohaterkami spektaklu zwiedzimy na rowerze Francję, dowiemy się więcej o najnowszych modowych trendach i odkryjemy trochę prawdy o nas samych.

Spektakl będzie adaptacją książki Clémentine Beauvais o tym samym tytule - "Pasztety do boju!".

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na "Największego Paszteta" wygrywają miejsca na podium. "Plebiscyt" organizuje Malo - największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku. Dziewczyny nie załamują się lecz postanawiają nosić z dumą krzywdzący tytuł. Co więcej, wpadają na pomysł by pod sztandarem "Pasztetów" wybrać się na szaleńczą rowerową wyprawę do Paryża. Każdej z nich przyświeca inny cel, ale wszystkie chcą pokazać światu, że siła dziewczyn tkwi w ich samozaparciu, pomysłowości i poczuciu humoru. Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest "mit urody"? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? "Pasztety" udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcires. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Spektakl powstaje we współpracy z Gminą Postomino.

Czas trwania spektaklu: około 1 godz. 40 minut

Bilety: 17 zł

Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena - Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku